دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۸
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۶۷۴۸۰
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان:

گلستانی‌ها امسال 52 میلیارد تومان زکات دادند

(یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷) ۱۵:۴۸

مودیان زکات گلستانی، امسال 52 میلیارد تومان زکات واجب و مستحبی را به کمیته امداد استان گلستان پرداخت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در همایش یاوران زکات شهرستان گنبدکاووس گفت: این نهاد با همکاری مبلغان، خیران، کشاورزان و عوامل زکات استان، امسال 52 میلیارد تومان زکات واجب و مستحب جمع‌آوری کرده است.
وی افزود: زکات‌های جمع‌آوری‌شده با رویکرد حمایتی و عمرانی در گلستان، با نظر مودیان در همان محل هزینه می‌شود.
اسکندری عنوان کرد: 80 درصد زکات‌های جمع‌آوری‌شده سال جاری، در حوزه حمایتی و 20 درصد نیز در حوزه عمرانی روستاهایی که زکات پرداخت کردند، هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به رشد 39 درصدی جمع‌آوری زکات سال 97 نسبت به سال گذشته یادآور شد: مودیان زکات استان گلستان سال گذشته 38 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.
وی با توجه به کسب رتبه برتر جمع‌آوری زکات این استان در سالهای اخیر گفت: با توجه به اینکه گلستان از استان‌های برتر جمع‌آوری زکات در کشور است، تلاش داریم با توجه به ظرفیت خوب کشاورزی و دامداری، درسال 98 شاهد رشد جمع‌آوری زکات در استان باشیم.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به افزایش 55 درصدی مشارکت مردمی در جشن نیکوکاری نسبت به سال گذشته عنوان کرد: امسال با جمع‌آوری بیش از چهار میلیارد و 300 میلیون تومان کمک و هدایای نقدی و غیر نقدی مردم نیکوکار به این جشن ملی، کمک‌های جمع‌آوری‌شده بین ۷۲ هزار خانوار مددجوی گلستانی و خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شود.
گفتنی است، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین ترابی، امام‌جمعه این شهرستان در این همایش از یاوران، مبلغان و عاملان جمع‌آوری زکات شهرستان گنبدکاووس تجلیل به عمل آوردند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۳۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید