دکمه موبایل منو

اخبار

با شعار «هر روستا، یک مسکن»

امسال 100 خانوار محروم مراوه‌تپه خانه‌دار می‌شوند

امسال 100 خانوار محروم مراوه‌تپه خانه‌دار می‌شوند
کمیته امداد استان گلستان در سال جاری با شعار «هر روستا، یک مسکن» در نظر دارد با همکاری مسئولان شهری 100 واحد مسکونی برای محرومان مراوه‌تپه احداث کند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با فرماندار، امام‌جمعه، خیران و حامیان شهرستان مراوه‌تپه دیدار کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امان اله حسین پور، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بابیان اینکه مسکن بیشترین هزینه را در سبد خانوار نیازمندان به خود اختصاص داده است، گفت: مهم‌ترین اولویت فعالیت‌ها و اقدامات این نهاد برای توانمند کردن خانواده‌ها، خانه‌دار کردن و احداث مسکن مددجویی است.

وی با اشاره به اینکه  تأمین مسکن در کنار اشتغال مددجویان می‌تواند مکمل توانمندسازی افراد تحت حمایت کمیته امداد شود، افزود: امسال 100 واحد مسکونی با تلاش مشترک کمیته امداد، فرمانداری، شهرداری، بسیج سازندگی، خیران و سایر ادارات به بهره‌برداری می‌رسد.

حسین پور با توجه به 8 هزار خانوار نیازمند فاقد مسکن یا دارای مسکن فرسوده و غیر مقاوم استان گلستان گفت: کمیته امداد استان گلستان با 50 هزار خانوار و جمعیت 106 هزار نفر مددجو در 36 سرفصل به جامعه هدف تحت حمایت خود خدمت ارائه می‌دهد که در سال 97 عزم جدی مسئولان این نهاد در حوزه مسکن و اشتغال مددجویی متمرکزشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به کسب رتبه نخست این نهاد در زکات عنوان کرد: مسکن یکی از مهم‌ترین نیازهای اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه است در همین راستا کمیته امداد استان گلستان برای تأمین سرپناه مددجویان در نظر دارد با استفاده از ظرفیت‌های موجود، بخشی از پرداختی مودیان زکات را در حوزه احداث، مقاوم‌سازی و تعمیرات مسکن نیازمندان اختصاص دهد.

حسین پور بابیان افزایش دو برابری کمک‌های گلستانی‌ها افزود: سال گذشته علیرغم 80 میلیارد تومان کمک‌های مردمی و اعتبارت اختصاص داده‌شده از سوی دولت به نیازمندان و محرومان منطقه متأسفانه همچنان 10 هزار خانوار در نوبت حمایت در سطح استان گلستان وجود دارد.

وی با تأکید بر ایجاد اشتغال برای توانمندسازی و خودکفایی مددجویان گفت: کمیته امداد استان گلستان با اعطا تسهیلات اشتغال‌زایی و آموزش کارآفرینی و فنی و حرفه‌ای اقدامات مؤثری برای ایجاد اشتغال، توانمندسازی و خودکفایی نیازمندان جامعه انجام داده است.

وی افزود: بازاریابی، بازار سنجی و خوشه سازی محصولات تولیدی مددجویان تحت حمایت این نهاد و ارائه طرح‌های اشتغال ناشناسی شده متناسب با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های همان منطقه از راهکارهای پایدارسازی مشاغل دریافت‌کنندگان تسهیلات اشتغال‌زایی است.

انتهای پیام


۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۲۷۸
کد خبر : ۲۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید