دکمه موبایل منو

اخبار

​​امام‌جمعه اهل سنت شهرستان بندر ترکمن:

هدف از تأسیس کمیته امداد، فقرزدایی از جامعه است

هدف از تأسیس کمیته امداد، فقرزدایی از جامعه است
هدف از تأسیس کمیته امداد فقرزدایی است که در اسلام توصیه‌های زیادی به این مهم شده است.

امام‌جمعه اهل سنت شهرستان بندر ترکمن در جلسه شورای اداری در حضور سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد به ارائه مطالبی برای ضرورت کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عبدالرحمان آخوند کر، امام‌جمعه اهل سنت شهرستان بندر ترکمن بابیان اینکه امام راحل (ره) با دوراندیشی کمیته امداد را تأسیس کرد، گفت: امیدواریم باهمت مسئولان بتوانیم به نقطه‌ای برسیم که با حمایت از نیازمندان و مستضعفان جامعه، فقر و تنگدستی را از جامعه بزداییم.

وی با اشاره به‌ضرورت توجه به مقوله اشتغال و رفع معضل بیکاری در شهرستان بندر ترکمن عنوان کرد: بندر ترکمن شهرستان کم‌درآمد است متأسفانه به دلیل لایروبی نشده رودخانه‌ها و سدهای این منطقه، صید ماهی همچون گذشته صورت نمی‌گیرد و صید ماهی تقریباً به در این منطقه به صفر رسیده است.

آخوند کر افزود: میزان اشتغال‌زایی شهرستان بندر ترکمن بسیار پایین است که نیازمند فکر اساسی مسئولان برای ایجاد اشتغال در این شهرستان است تا مردم دیگر به‌صورت مستمر از کمیته امداد ارتزاق نکنند.

حجت‌الاسلام محمد صالح منصوری، امام‌جمعه اهل تشیع شهرستان بندر ترکمن نیز در این جلسه گفت: کمیته امداد با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی زمینه استقلال مالی و توانمندسازی خانوارها را فراهم می‌سازد تا با حمایت از مددجویان پایدارسازی درآمد صورت گیرد و به‌مرور از گردونه حمایت این نهاد خارج می‌شوند.

حجت‌الاسلام منصوری ادامه داد: امروزه وضعیت اشتغال شهرستان‌ها تغییر کرده و کشاورزی در این شهرستان تک‌محصولی کشت می‌شود و عمده کشت کشاورزی این منطقه، محصول کم‌درآمد گندم است که نمی‌تواند مشکلات معیشت مردم را برطرف کند.

انتهای پیام
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۳۱
تعداد بازدید : ۳۳۵
کد خبر : ۵۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید