دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۵۷
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۵۷۲۳۷
گزارشگر : ۶۷

سپرده‌گذاری یک میلیارد تومانی گلستانی‌ها در صندوق امداد ولایت

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۵۷

خیران گلستانی امسال یک میلیارد تومان در صندوق امداد ولایت سپرده گذاری کردند.

مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان گلستان با بیان گزارش اجمالی از  تسهیلات پرداختی این صندوق پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رجبعلی رمضانپور، مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت استان گلستان هدف از راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت را گسترش فرهنگ قرض الحسنه در جامعه دانست و گفت: امسال 800 خیر  گلستانی، مبلغ یک میلیارد تومان را در صندوق امداد ولایت سپرده گذاری کردند.

رمضانپور در ادامه با تاکید بر تسهیل پرداخت وام به مددجویان افزود: تاکنون دو هزار و 381 پرونده تسهیلات اشتغال و کارگشایی با اعتبار شش میلیارد و 233میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد اعطاء شده است.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی ازجمله اولویت‌های این نهاد برای توانمندسازی مددجویان است، گفت: تا مرداد ماه سال جاری 125 مورد تسهیلات اشتغال با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان و دو هزار و 256 مورد وام کارگشایی با اعتبار بیش از چهار میلیارد و 900 میلیون تومان پرداخت شد.

رمضانپور از اهداف مهم تأسیس صندوق امداد ولایت را تسهیل در ارائه خدمات بانکی به خانوارهای تحت حمایت این نهاد عنوان کرد و گفت: این صندوق با تسهیل در ضمانت و پرداخت تسهیلات مورد نیاز مددجویان نقش مهمی در طرح‌های اقتصادی و اشتغال زایی دارد.

وی با بیان اینکه این صندوق هم اکنون به شبکه شتاب بانکی متصل است و صاحبان سپرده و مددجویان می‌توانند با کارت الکترونیکی صندوق از تمامی دستگاه‌های عضو شبکه شتاب استفاده و وجوه خود را جابه جا کنند، افزود: با توزیع کارت شتاب صندوق امداد ولایت به 45 هزار مددجو، کلیه مددجویان مستمری بگیر سطح استان دارای کارت شتاب می شوند.

مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت استان گلستان یادآور شد: این صندوق امسال  49 هزار و 500 کارت شتاب تحویل مددجویان داده است.

رمضانپور با اشاره به اینکه صندوق امداد به خیران سپرده گذاری سود و تسهیلات نمی دهد، گفت: خیران به صورت سپرده گذاری عند المطالبه می تواند به میزان دلخواه در نزد صندوق با نیت باقیات صالحات حساب باز کرده و کارت شتاب دریافت و هر زمان که خیر بخواهد مبلغ سپرده خودرا تقویت یا برداشت کند.

وی در ادامه یادآور شد: سپرده گذاران خیردر صورتی که  حداقل یک میلیون تومان به مدت یک سال در نزد صندوق سپرده‌گذاری کنند، کارت شتاب دریافت می‌کنند و به معادل سپرده آنها به افراد نیازمند مدنظرشان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت استان یادآور شد: امید است با مشارکت خیران در سپرده گذاری میزان منابع این صندوق‌قرض الحسنه افزایش یابد تا زمینه ی بهره‌مندی نیازمندان و ارائه تسهیلات اشتغال زایی و خود کفایی خانوارها بیش از پیش فراهم شود. همچنین کارکنان صندوق آمادگی دارند افتتاح حساب سپرده گذاری خیران  را با ارائه مدارک مورد نیاز در محل کار آنها انجام دهند.

به گفته ی وی، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت شعبه مرکزی استان گلستان درشهر گرگان،خیابان شهدا، لاله هفتم، با شماره تماس 3225755 - 32235754 همزمان با تمامی دفاتر کمیته امداد شهرستان های سطح استان آماده ارائه خدمات است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۷۵۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید