دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۱
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۶۲۵۳۵
گزارشگر : ۸۸
آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار با امدادگران گلستانی:

کمیته امداد محل کارآفرینی نیازمندان جامعه است

(چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷) ۱۱:۲۱

کمیته امداد باید متحول و محل کارآفرینی نیازمندان جامعه شود.

مسئولان کمیته امداد استان گلستان با مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله علوی گرگانی دیدار کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی گفت: کمیته امداد به‌عنوان امداد جامعه، باید متحول و محل کارآفرینی نیازمندان کشور شود.

 آیت‌الله علوی گرگانی با تأکید بر اشتغال‌زایی اقشار آسیب‌پذیر جامعه افزود: کمیته امداد باید باهمتی مضاعف به‌صورت جدی‌تر، وارد اشتغال‌زایی نیازمندان شود تا نیازمندان جامعه به‌عنوان تولیدکننده به امرارمعاش زندگی خود بپردازند و مستغنی شوند.

ایشان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر حمایت از کالای ایرانی برای اشتغال‌زایی و حمایت از شاغلین کشور  عنوان کرد: مسئولان با ایجاد اشتغال در کشور به‌ویژه مستضعفین جامعه، زمینه توانمندسازی و درآمدزایی آن‌ها را فراهم کنند تا خودشان صاحب تولید و درآمد مستقل شوند و مملکت را اداره کنند.

این مرجع عالی‌قدر گفت: با پرداخت زکات، امکانات جامعه بهتر و حوائجات نیازمندان کشور برآورده می‌شود.

حسین پور، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در این دیدار با ارائه گزارشی اجمالی از عملکرد این نهاد گفت: سال گذشته 17 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد عازم سفرهای زیارتی عتبات عالیات، مشهد و قم شده‌اند.

امان اله حسین پور با اشاره به اینکه در حال حاضر هفت هزار خانوار گلستانی فاقد مسکن یا دارای مسکن غیر مقاوم‌اند افزود: در سالهای اخیر این نهاد با اعطا تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک‌های بلاعوض برای خانه‌دار کردن مددجویان فاقد مسکن تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان گام‌های مؤثری برداشته است.

وی با توجه به پرداخت دو هزار و 300 کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان در سال 96 یادآور شد: صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان گلستان سال گذشته بیش از پنج هزار تسهیلات کارگشایی به مددجویان و نیازمندان منطقه اعطا کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به توانمندسازی شش هزار خانوار گلستانی در سه سال اخیر گفت: این نهاد با توجه به اهمیت سرفصل اشتغال در سالهای اخیر با ارائه آموزش و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و همچنین پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و نظارت، خریداری و بازاریابی محصولات تولیدی آن‌ها، زمینه اشتغال افرادی که توانایی انجام کار رادارند فراهم کرده تا با توانمندسازی آن‌ها از گردونه حمایت این نهاد خارج شوند.

انتهای پیام

 


تعداد بازدید : ۳۷۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید