دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۵
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۶۲۶۱۳
گزارشگر : ۸۸
قائم‌مقام کمیته امداد استان گلستان:

گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه با اتحاد شیعه و سنی محقق می‌شود

(یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۲۵

گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه با تمسک به آموزه‌های قرآنی، اتحاد اهل تشییع و تسنن و عمل به اجرای آن، محقق می‌شود.

جلسه همفکری با حضور مسئولان کمیته امداد و علمای اهل سنت برای سپرده‌گذاری حوزه‌های علمیه، شهرک‌های صنعتی و معتمدین محلی در صندوق امداد ولایت استان گلستان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، قائم‌مقام کمیته امداد استان گلستان گفت: فعالیت و حمایت از صندوق امداد ولایت، مسئولیتی فرا حوزه‌ای است تا با تبیین آموزه‌های قرآنی، احیاکننده فرهنگ قرض‌الحسنه در جامعه باشیم.

وی با توجه به اینکه صندوق امداد ولایت، نه سود می‌گیرد ونه سود می‌دهد افزود: مشارکت بیشتر مردم در افتتاح حساب، موجب افزایش اعطا تسهیلات قرض‌الحسنه برای گره‌گشایی مشکلات نیازمندان و ارائه خدمت در سرفصل‌های مختلف به این قشر ضعیف می‌شود.

اسکندری با اشاره به نقش پررنگ مردم اهل سنت گلستان در پرداخت زکات یادآور شد: امیدواریم علمای اهل سنت با رایزنی با مودیان، شورا و عاملین زکات، مبلغین، طلاب و بازاریان اهل تسنن باعث افزایش افتتاح حساب سپرده صندوق امداد ولایت استان گلستان برای کمک حداکثری به محرومان و مستضعفان شوند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان گلستان با تأکید بر اتحاد شیعه و سنی برای ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه گفت: این نهاد در نظر دارد با برگزاری جلسات متعدد و دیدار چهره به چهره با مسئولان و بزرگان اهل تشیع و تسنن، زمینه مشارکت همگانی در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت را فراهم کرده تا عواید این سپرده‌گذاری‌ها به نیازمندان بیشتری برسد.

جواد فردی، مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گلستان در این جلسه گفت: رسالت ما، احیا فرهنگ قرض‌الحسنه است زیرا در شرایط کنونی، مردم به‌سوی بانک‌ها با سود سپرده بیشتر سوق پیداکرده‌اند و فرهنگ قرض‌الحسنه مغفول مانده است.

به گفته وی، سال 96 صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گلستان بااعتباری بالغ‌بر 10 میلیارد و 800 میلیون تومان به 843 نفر تسهیلات خودکفایی اعطا کرده است.

فردی یادآور شد: سال گذشته این صندوق چهار هزار و 500 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی اعم از مسکن، کمک‌هزینه ازدواج و تحصیلی و موارد دیگر بااعتبار 10 میلیارد و 350 میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان پرداخت کرده است.

وی با توجه به لزوم تقویت فرهنگ قرض‌الحسنه در کشور افزود: این نهاد در نظر دارد با استفاده از مبلغین دینی به تبلیغ این فرهنگ وسنت الهی بپردازد تا موجب ترغیب و تشویق مردم برای افتتاح حساب در این صندوق شود.

انتهای پیام

 


تعداد بازدید : ۳۴۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید