دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۶۴۰۳۸
گزارشگر : ۸۸

آغاز طرح احسان حسینی در گلستان

(پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷) ۱۲:۰۰

همزمان با سراسر کشور طرح احسان حسینی کمیته امداد استان گلستان همزمان با شروع ماه محرم به مدت دوماه آغاز شد.

سرپرست کمیته امداد استان گلستان توضیحاتی از نحوه مشارکت مردمی عزاداران حسینی در طرح احسان حسینی ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، سرپرست کمیته امداد گفت: هرساله با شروع ماه محرم و حجم وسیع نذورات مردمی، کمیته امداد در نظر دارد طرح «احسان حسینی» را تا پایان ماه صفر برای توزیع هدفمند این نذورات به نیازمندان در سراسر استان اجرایی کند.
وی بابیان اینکه همچنان شاهد کمک‌های مردمی در قالب طرح «احسان حسینی» هستیم افزود: خیران با برپایی سفره‌های اطعام، توزیع غذای گرم و سبدهای غذایی بین مددجویان تحت حمایت این نهاد می‌کوشند تا در ایام سوگواری ماه محرم و صفر، بخشی از نیازهای ضروری نیازمندان و مستمندان را تأمین کنند.
سرپرست کمیته امداد استان گلستان بابیان اینکه ترویج و اشاعه‌ فرهنگ احسان و انفاق در جامعه از دیگر اهداف حائز اهمیت این طرح «احسان حسینی» است گفت: خیران با برپایی سفره‌های احسان در مساجد، حسینیه‌ها و مراکز نیکوکاری، می‌توانند خانواده های تحت حمایت این نهاد و افراد بی‌بضاعت را مورد احسان و اطعام قرار دهند.
اسکندری با اشاره به 700 میلیون تومان کمک مستقیم خیران در ماه محرم و صفر سال 96 عنوان کرد: خیران گلستانی سال گذشته با کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود حدود یک‌میلیارد و 900 میلیون تومان در طرح «احسان حسینی» مشارکت کردند.
وی افزود: از این مبلغ حدود 900 میلیون تومان توسط 40 مرکز نیکوکاری سراسر استان گلستان از خیران نیکوکار و عزاداران حسینی جمع‌آوری‌شده بود.
سرپرست کمیته امداد استان گلستان بابیان اعلام آمادگی این نهاد برای جمع‌آوری نذورات مردمی و توزیع آن در بین نیازمندان گفت: عاشقان سیدالشهدا (ع) می‌توانند با واریز کمک‌های نقدی خود را از طریق سامانه #۰۱۷*۸۸۷۷*، شماره‌حساب 0111804689008 و شماره کارت 6037991899970226 بانک ملی در طرح «احسان حسینی» مشارکت کنند.
گفتنی است، در حال حاضر کمیته امداد استان گلستان دارای 106 هزار نفر و بیش از هشت هزار فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت  این نهاد است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۲۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید