دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۷
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۶۴۳۰۹
گزارشگر : ۸۸
سرپرست کمیته امداد استان گلستان

42 درصد مددجویان گلستانی سالمند هستند

(دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷) ۱۰:۴۷

42 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان، سالمند هستند.

همایش تجلیل و تکریم سالمندان تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان، به مناسبت 9 مهرماه ،روز سالمند برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد،اسکندر اسکندری،سرپرست کمیته امداد استان گلستان با بیان اینکه 42 درصد مددجویان گلستانی سالمند هستند گفت:43 هزار و 500 نفر از 103 هزار مددجویی تحت حمایت این نهاد را سالمندان تشکیل می دهند که رسیدگی به آنها از اولویتهای کاری این نهاد است.
وی با اشاره به اینکه 29 درصد مددجویان سالمند گلستانی در مناطق محروم ساکن هستند افزود: بیش از 27 هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان در مناطق روستایی و بیش از 15 هزار نفر ساکن مناطق شهری هستند.
اسکندری با اشاره به تاکیدات شهید رجایی برای رسیدگی و حفظ منزلت سالمندان جامعه گفت: سالمندان گنجینه‌های بزرگ و ارزشمندی جامعه هستند که از تجارب گرانقدری برخوردارند و احترام وتکریم به آنها از آموزه های قرآنی است.
وی عنوان کرد: 65 درصد مددجویان سالمند گلستانی را زنان و 35 درصد مددجویان سالمند را مردان تشکیل می دهند.
سرپرست کمیته امداد استان گلستان با اشاره به اینکه در این نهاد، افراد بالای 60 سال سالمند تلقی می شوند یادآور شد: 58 درصد از 60هزار خانوار تحت حمایت این نهاد را خانوارهای با سرپرست سالمند تشکیل می دهند.
گفتنی است، در همایش تجلیل و تکریم سالمندان " آموزش زندگی در دوران سالمندی " توسط دکتر عرب عامری ارائه شد و در حاشیه ی این همایش  نیز کارگاه مشاوره تغذیه سالمندان،پایش سلامت سالمندان،ویزیت رایگان، کارگاه پاسخگویی به مسائل شرعی و مسابقات متنوع ورزشی برگزار شد.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید