دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۷ / ۰۸:۴۶
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۶۴۴۳۳
گزارشگر : ۸۸
در دیدار با نماینده مجلس صورت گرفت

همت مسئولان گلستانی برای حل مشکل نیازمندان

(یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷) ۰۸:۴۶

نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار با سرپرست کمیته امداد استان گلستان به همت مسئولان گلستانی برای حل مشکل نیازمندان در این برهه از زمان تاکید کرد.

رامین نورقلی پور، نماینده مردم کردکوی ، بندرگز ، گمیشان و بندرترکمن در مجلس شورای اسلامی با سرپرست کمیته امداد استان گلستان برای پیگیری و رسیدگی به مشکل نیازمندان دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری،سرپرست کمیته امداد استان گلستان با اشاره به اینکه اشتغال و توانمندسازی مددجویان از اولویت‌های این نهاد در سال جاری است گفت: توانمندسازی مددجویان کمیته امداد از اولویت‌های اصلی این نهاد است که امیدواریم با ایجاد اشتغال و خودکفایی آن‌ها، گام بزرگی برای توانمندسازی و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی این نهاد برداریم.
وی افزود: امسال با توجه به مشکلات اقتصادی به تمام مددجویان در نوبت دریافت معیشت، تسهیلات قرض الحسنه ، کمک هزینه دریافت اجاره و ودیعه مسکن، کمک های موردی و کمک هزینه درمان و نگهداری سالمند و کمک هزینه پرداخت جهیزیه کمک شده و تعداد افراد پشت نوبتی به صفر رسیده است.
اسکندری ضمن تشکر از همراهی های مجلس تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی می تواند با حمایت همه جانبه و تخصیص اعتبارات بیشتر به این نهاد زمینه ی ارائه خدمات بهتر به نیازمندان و اقشار کم درآمد را فراهم آورد.
اسکندری با اشاره به تخصیص بیش از 13 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان شهرستان های غرب استان گلستان در سال گذشته یادآور شد: در شش ماهه نخست سال 97، از 18 میلیارد و 500 میلیون تومان منابع تخصیص یافته به این چهار شهرستان با تعهد ایجاد اشتغال برای 872 نفر، تاکنون از این مبلغ دو میلیارد و 500 میلیون تومان در شهرستانهای بندرترکمن ،بندرگز،کردکوی و گمیشان برای اشتغال  150 مددجو اختصاص یافته است.
گفتنی است،شهرستان های کردکوی ، بندرگز ، گمیشان و بندرترکمن دارای حدود 16 هزار نفر و بیش از 9 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان است که چهار هزار و 900 خانوار آن مددجویان شهری و حدود چهار هزار و 500 خانوار آن ساکن روستا هستند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید