دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۷ / ۱۵:۳۹
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۶۵۹۴۵
گزارشگر : ۸۸

حمایت کمیته امداد از چهارقلوهای گلستانی

(دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷) ۱۵:۳۹

کمیته امداد استان گلستان از چهارقلوهای روستای «سقرتپه» شهرستان گمیشان حمایت کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان پس از پیگیری‌های خبرنگار خبرگزاری فارس به‌محض اطلاع از وضعیت خانواده چهارقلوها، در کمترین زمان ممکن اقداماتی برای حمایت‌ از این خانواده انجام داد.
آبان ماه سال جاری یک بانوی ترکمن در بیمارستان «آل جلیل» آق‌قلا فرزندان چهارقلو خود را به دنیا آورد که ضمن خوشحالی برای به دنیا آمدن این چهارقلوها، نگرانی‌هایی در خصوص فراهم کردن هزینه‌های این فرزندان برای خانواده وی نیز مطرح شد.
پدر چهارقلوهای گلستانی متولد 1363 و از ترکمن‌های روستای «سقرتپه» گمیشان و راننده کامیون فرد دیگری است و درآمدی کمتر از یک‌میلیون و 600 هزار تومان دارد که جوابگوی هزینه‌های زندگی‌شان نیست.
مادر این نوزادان متولد 1373، خانه‌دار و دارای یک پسر پنج‌ساله دیگر هست که با توجه به هزینه‌های بالای پوشک، شیر خشک و وضعیت نامناسب مسکن، خواستار حمایت و کمک مسئولان شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: خانواده چهارقلوی گلستانی تحت حمایت این نهاد قرارگرفته و ماهانه جمعاً مبلغ 744 هزار تومان یارانه و مستمری کمیته امداد دریافت می‌کنند.
وی عنوان کرد: طرح همسفره کمیته امداد در راستای تأمین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر 6 سال که سرپرستان آن‌ها توانایی مالی کافی را ندارند ایجادشده است.
اسکندری خبر داد: این چهارقلوها به مدت پنج سال از طرح همسفره کمیته امداد بهره‌مند‌می شوند و ازاین‌پس هر کودک ماهانه 95 هزار تومان و جمعاً ماهانه 380 هزارتومان به‌حساب خانوار برای تأمین نیاز غذایی کودکان واریز می‌شود.
گفتنی است، پدر این چهارقلوها دعا کرده بود اگر فرزندانش سالم به دنیا بیایند و مشکلی نداشته باشند صدقه‌ای درراه رضای خداوند بدهد تا با یاری خداوند بتواند فرزندانی سالم و صالح تربیت کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۵۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید