جزییات خبر

چهارشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۷:۱۶
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۰۹۳۵
گزارشگر : ۸۸

تفاهم‌نامه پژوهشی کمیته امداد با بسیج اساتید استان گلستان امضاء شد

(چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۷:۱۶

تفاهم‌نامه پژوهشی با حضور اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان و مهقانی، رئیس بسیج اساتید استان باهدف علمی کردن فعالیت‌های این نهاد منعقد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این تفاهم‌نامه باهدف دسترسی و به‌کارگیری دانش فنی و نوین در اجرای طرح‌های پژوهشی، مطالعاتی، توسعه‌ای، کاربردی، مشاوره‌ای و آموزشی در موضوعات مرتبط با نیازهای کمیته امداد منعقد شد.
وی افزود: کمیته امداد با سازمان بسیج اساتید استان گلستان باهدف تقویت و توسعه همکاری‌های فی‌مابین به منظور دستیابی به دانش مربوطه و پژوهش‌های محرومیت‌زدایی و توانمندسازی مددجویان این نهاد، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد.
اسکندری تصریح کرد: با توجه به جایگاه و رسالت بسیج اساتید و فراهم بودن امکان دسترسی به فناوری و دانش‌های نوین اساتید بسیجی، طبق این تفاهم‌نامه، اساتید متعهد شدند تا فناوری و پژوهش‌های موردنیاز کمیته امداد را از طریق تقویت و توسعه همکاری‌های فی‌مابین در اختیار این نهاد قرار دهند.
وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: نهاد مقدس کمیته امداد در سال 57 به عنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین اقدامات روزهای نخستین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) برای خدمت‌رسانی و دفاع از محرومان و مستضعفان جامعه تشکیل شد.
اسکندری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران عصاره دین مبین اسلام است، بیان کرد: نهال کمیته امداد، امروزه با خدمت‌رسانی گسترده به نیازمندان و برقراری عدالت اجتماعی در جامعه همچون درختی تنومند در گام دوم انقلاب به خدمت‌رسانی به جامعه هدف خود می‌پردازد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: انقلاب اسلامی در دورانی که گستره‌ی فقر در نظام شاهنشاهی زیاد شده بود و مردم از حقوق به حق خود برخوردار نبودند توانست با پیروزی علیه دشمنان با برقراری عدالت اجتماعی در حوزه‌های مختلف گره گشای مشکلات باشد.
وی بابیان اینکه کمیته امداد در خط مقدم مبارزه با پدیده شوم فقر در کشور قرار دارد عنوان کرد: پیشرفت علمی و رشد و تعالی محرومان و نیازمندان و کسب جایگاه‌های ارزنده در جامعه نمونه‌ای از برقراری عدالت اجتماعی انقلاب اسلامی ایران در کشور است.
اسکندری تصریح کرد: کمیته امداد مثابه دولتی کوچک در سرفصل‌های گوناگون اعم از درمان، جهیزیه، کمک‌هزینه تحصیلی، اشتغال، مسکن، تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه خدمت‌رسانی می‌کند.
وی عنوان کرد: این تفاهم‌نامه برای انجام طرح‌های تحقیقاتی و توسعه‌ای، برگزاری نشست‌های علمی-پژوهشی، حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با موضوعات مرتبط با فعالیت‌های کمیته امداد، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، ترجمه، تألیف و چاپ مقالات و کتب و انتشار نشریات موردنیاز این نهاد و همکاری در حوزه تشکیل هسته محرومیت‌زدایی و توانمندسازی منعقدشده است.
لازم به ذکراست، مدت زمان اعتبار این تفاهم‌نامه سه سال است.
انتهای پیام
 

تعداد بازدید : ۶۸۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید