جزییات خبر

شنبه / ۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۴
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۰۹۷۱
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد:

افتتاح متمرکز 6 مرکز نیکوکاری در گنبدکاووس

(شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۰۴

شش مرکز نیکوکاری در کمیته امداد استان گلستان برای کمک به نیازمندان و محرومان شهرستان گنبدکاووس با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان، فلسفه راه‌اندازی مراکز نیکوکاری را کمک به نیازمندان با محوریت مساجد عنوان کرد و گفت: با افتتاح متمرکز شش مرکز نیکوکاری در شهرستان گنبدکاووس، کمیته امداد استان گلستان با 102 مرکز نیکوکاری برای کمک به نیازمندان و محرومان فعالیت می‌کند.
وی با توجه به اقدامات کمیته امداد در راستای فقرزدایی و عدالت‌گستری افزود: به منظور خدمات‎رسانی بهتر به مردم نیازمند و ارتباط بین خیران و مستمندان 193 مرکز نیکوکاری تا پایان سال در گلستان راه‎اندازی می‎شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به رویکرد برون سپاری خدمات این نهاد به مردم تصریح کرد: مراکز نیکوکاری به عنوان بازوی کمیته امداد در تسریع کمک به نیازمندان باهدف رفع فقر و محرومیت مستضعفان، کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده و در اختیار نیازمندان واقعی قرار می‌دهند، این مراکز با نظارت و پشتیبانی کمیته امداد در حال فعالیت هستند.
اسکندری با قدردانی از همت مراکز نیکوکاری و نقش‌آفرینی مؤثر امداد یاران در شبکه نیکوکاری استان یادآور شد: کمیته امداد استان گلستان سال گذشته با ۵۵ مرکز نیکوکاری توانست ۲۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری کند.
وی با اشاره به کمک ۱۶ میلیارد تومانی نیمه نخست امسال گلستانی‌ها به مراکز نیکوکاری عنوان کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری، خیران گلستانی بیش از ۱۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان کمک‌های غیر نقدی و حدود پنج میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی به مراکز نیکوکاری کمیته امداد استان گلستان اهدا کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: مراکز نیکوکاری ساختاری مردمی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی، مستقل، عام‌المنفعه و داوطلبانه هستند که باهدف نهادینه‌سازی فرهنگ احسان و نیکوکاری به صورت صنفی یا تخصصی یا محله محور، با شناسایی خیران و نیازمندان واقعی از طریق جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ارائه خدمات داوطلبانه در محل سکونت آن‌ها فعالیت می‌کنند.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۷۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید