جزییات خبر

دوشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۲
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۰۲۶
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان

50 هزار مددجوی گلستانی، سالمند هستند

(دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸) ۱۶:۳۲

50 هزار نفر از زنان و مردان تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان را افراد سالمند تشکیل می‌دهند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به تأکید آموزه‌های دینی بر لزوم تکریم سالمندان گفت:50 هزار نفر از 144 هزار مددجوی گلستانی، افراد سالمند هستند.
وی با توجه به اینکه تکریم اقشار سالمند از شعارها و آرمان‌های امام خمینی (ره) بوده است افزود: کمیته امداد در سال 57 به‌فرمان امام راحل برای ارائه خدمت به مددجویان و تکریم سالمندان تشکیل شد.
اسکندری بابیان اینکه 51 درصد از خانواده‌های مددجویان گلستانی، سالمند هستند یادآور شد: ۴۰ هزار خانوار از ۷۷ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان را خانوارهای سالمند تشکیل می‌دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان با ابراز خرسندی از اجرای طرح شهید رجائی در این نهاد گفت: این طرح باهدف تکریم جامعه سالمندی و رسیدگی به افرادی بالای 60 سال که در روستا زندگی می‌کنند، توسط رئیس‌جمهور وقت شهید رجائی مطرح و رسیدگی به وضعیت معیشتی آن‌ها به عنوان وظیفه وماموریت جدید به کمیته امداد محول شد.
حجت‌الاسلام شهاب‌الدین بابا محمدی، امام جمعه سرخنکلاته در همایش تجلیل از مددجویان سالمند شهرستان گرگان که به مناسبت روز جهانی سالمند برگزار شد گفت: انقلاب ما در سال 57 به پیروزی رسید تا به برکت آن، نهاد مقدس کمیته امداد به عنوان ثمره‌ی روزهای نخست انقلاب برای خدمت‌رسانی به نیازمندان تأسیس شود.
امام جمعه سرخنکلاته با تقدیر از خدمات کمیته امداد به سالمندان بیان کرد: در نابسامانی‌های اقتصادی فعلی کشور اگر این نهاد حمایتی نبود، وضعیت محرومان مشخص نبود.
وی افزود: کمیته امداد نیازمند ارائه گزارش کار به جامعه نیست زیرا خدمات ارزنده این نهاد در سطح جامعه با تمام وجود قابل‌لمس است.
حجت‌الاسلام بابا محمدی متذکر شد: این نهاد مقدس از شروع تأسیس تاکنون در مسیر مأموریت خود یعنی خدمت به محرومان و نیازمندان گام‌های مهمی برداشته است.
وی با اشاره به ضرورت تکریم سالمندان و والدین در آموزه‌های دینی عنوان کرد: رضایت خداوند متعال متأثر از رضایت پدر و مادراست ودرحقیقت بهشت و جهنم را برای انسان رقم می‌زند به همین منظور احترام به والدین در هر شرایطی یکی از واجبات دین مبین اسلام است.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۷۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید