جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۳
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۱۱۹
گزارشگر : ۸۸

مراسم متمرکز استانی جشن عاطفه‌ها در گلستان برگزار شد

(چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۳

مراسم متمرکز استانی جشن عاطفه‌ها با حضور مدیرکل کمیته امداد استان گلستان، حجت‌الاسلام و المسلمین ترابی، امام جمعه گنبد، مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان در مدرسه شهیده بنت الهدی گنبدکاووس استان گلستان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: جشن عاطفه‌ها امسال با شعار «با رنگ مهر، رویایی را بسازیم» همزمان با سراسر کشور با همکاری آموزش و پرورش استان گلستان در 10 مهرماه برای کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت برگزار شد.
اسکندری افزود: این نهاد با همکاری آموزش و پرورش استان به دنبال ایجاد جنبش دانش‌آموزی برای انجام کارهای انسان‌دوستانه باهدف کمک به دانش‌آموزان و دیگر اقشار نیازمند جامعه است.
وی یادآور شد: امسال مردم نیکوکار گلستان در مرحله نخست جشن عاطفه‌ها یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک کردند.
اسکندری عنوان کرد: کمیته امداد استان گلستان امسال اقدام به توزیع ۲۰۰ هزار پاکت بین مدارس استان برای جمع‌آوری کمک‌های دانش آموزان و اولیای آن‌ها به جشن عاطفه‌ها کرد.
احسان گوهری راد، مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان نیز در مراسم متمرکز نواخته شدن زنگ «جشن عاطفه‌ها» در دبستان بنت الهدی شهر گنبدکاووس گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۷۰ درصد دانش‌آموز بازمانده از تحصیل استان صرفاً به خاطر مشکلات مالی و اقتصادی ترک تحصیل‌کرده و به مدرسه نمی‌روند.
وی برگزاری مراسم جشن عاطفه‌ها در مدارس را نماد نوع‌دوستی دانست و با تأکید بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ کمک به همنوع در بین گروه‌های مختلف جامعه گفت: کمک‌های مردمی و دانش‌آموزان به این جشن می‌تواند زمینه‌ تحصیل بخشی از دانش آموزان نیازمند استان گلستان را فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه کمک به نیازمندان در تاریخ سرزمین ایران موردتوجه بسیار بوده است، تصریح کرد: ما با ترویج و نهادینه کردن فرهنگ احسان و نیکوکاری در بین همه آحاد جامعه برای برچیده شدن فقر از جامعه تلاش می‌کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان از برگزاری مراسم جشن عاطفه‌ها امسال در بیش از ۲۵۰۰ مدرسه و باهدف جمع‌آوری مشارکت ۳۶۲ هزار دانش‌آموز گلستانی خبر داد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید