جزییات خبر

شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۹
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۱۸۵
گزارشگر : ۸۸

مرکز نیکوکاری تخصصی دانش آموزان اهل سنت آق قلا افتتاح شد

(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۳۹

مرکز نیکوکاری تخصصی دانش آموزان اهل سنت شهرستان آق‌قلا با حضور توماج، فرماندار آق‌قلا، آخوند میرزاعلی، مشاور استاندار در امور اهل سنت استان و عباسی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان در شهرستان آق‌قلا افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس عباسی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گلستان گفت: ششمین مرکز نیکوکاری کمیته امداد شهرستان آق‌قلا با نام «قلک مهر صحرا» برای کمک به دانش آموزان نیازمند اهل تسنن افتتاح شد.
عباسی با توجه به اقدامات کمیته امداد در راستای فقرزدایی و عدالت‌گستری افزود: در حال حاضر این نهاد با 102 مرکز نیکوکاری با برقراری ارتباط بین خیران و مستمندان برای خدمات‎رسانی بهتر به مردم نیازمند فعالیت می‌کند.
وی با اشاره به کمک ۱۶ میلیارد تومانی نیمه نخست امسال گلستانی‌ها به مراکز نیکوکاری عنوان کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری، خیران گلستانی بیش از ۱۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان کمک‌های غیر نقدی و حدود پنج میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی به مراکز نیکوکاری کمیته امداد استان گلستان اهدا کردند.
امیر شیر توماج، فرماندار شهرستان آق‌قلا در این مراسم با اشاره به 6300 خانوار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد شهرستان آق‌قلا گفت: علاوه بر 4000 خانوار مددجویان سیل‌زده شهرستان آق‌قلا، در سیل اخیر 2300 خانواده از محل تبصره 14 کمیته امداد به سهمیه مددجویان تحت حمایت این نهاد افزوده شدند.
وی اظهار کرد: مراکز نیکوکاری می‌تواند بستری برای ارائه مشارکت مردم در امور خیر باشد و در راستای توانمندسازی افراد نیازمند و کمک به ایتام فعالیت خود را برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به نیازمندان واقعی آغاز کند.
توماج با توجه به ظرفیت بسیار خوب خیران این شهرستان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: شهرستان آق‌قلا در حوزه خیران مدرسه‌ساز و همچنین خیرین سلامت در سطوح ملی و استانی، زبانزد خاص و عام است و تشکیل مجمع خیران اجتماعی در کنار مراکز نیکوکاری به مسئولان کمک خواهد کرد تا به اهدافی که وظیفه انسانی و دینی ماست برسیم و قدمی در راستای کاهش آلام مردم و کمک به نیازمندان جامعه برداریم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید