جزییات خبر

سه شنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۴۵۰
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

پرداخت 96 میلیارد تومان کمک معیشت به مددجویان گلستانی

(سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۵۰

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از پرداخت 96 میلیارد تومان کمک معیشت به مددجویان گلستانی در سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: در 6 ماهه نخست امسال بیش از 96 میلیارد تومان کمک معیشت برای 68 هزار و 365 خانوار تحت حمایت این نهاد پرداخت‌شده است.
وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور در سال اخیر گفت: کمیته امداد با توجه به افزایش مراجعات مردمی و برای کمک به نیازمندان در شرایط موجود، سهمیه پذیرش مددجو در این نهاد را با عنوان تبصره 14 افزایش داد تا یاری‌رسان مردم در امرار معاش زندگی آن‌ها باشد.
اسکندری با اشاره به پرداخت ماهانه مستمری 19 هزار خانوار گلستانی از محل تبصره 14 عنوان کرد: کمیته امداد علاوه بر پرداخت مستمری به نیازمندان، خدمات حمایتی، درمانی، فرهنگی، ساخت و تعمیر مسکن، کمک‌هزینه‌ جهیزیه، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تسهیلات قرض‌الحسنه یا کمک نقدی بلاعوض و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی نیز به اقشار آسیب‌پذیر ارائه می‌دهد تا گره گشای مشکلات آنان باشد.
وی یادآور شد: 77 هزار و 500 خانوار به تعداد 139 هزار و 500 نفر در حال حاضر از خدمات کمیته امداد استان گلستان در سرفصل‌های مختلف بهره‌مند‌می شوند.
اسکندری با توجه به پرداخت 152 میلیارد تومان کمک معیشت در سال گذشته خاطرنشان کرد: تمامی خدمات کمیته امداد باهدف بهبود وضعیت معیشتی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد اجرا می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان اظهار کرد: رسیدگی و خدمت به خانواده‌های نیازمند، وظیفه‌ی بزرگ و خطیری است که کمیته امداد تاکنون به خوبی توانسته از عهده این مهم برآید اما همچنان نیازمند انجام اقدامات اساسی است.
وی افزود: از اولویت‌های کمیته امداد توانمندسازی و خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد است تا با ایجاد اشتغال پایدار، مشکلات خانواده‌ها کمتر شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: ماهانه به صورت متمرکز 161 هزار و 500 تومان برای خانوارهای یک نفره،275 هزار و 500 هزار تومان برای خانوارهای دونفره،360 هزار تومان برای خانوارهای سه نفره،466 هزار و 500 تومان برای خانوارهای چهار نفره و 516 هزار و 500 تومان برای خانوارهای پنج نفره و بالاتر، واریز می‌شود.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۸۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید