جزییات خبر

پنج شنبه / ۹ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۶
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۵۷۰
گزارشگر : ۸۸

ارائه خدمات حقوقی 370 وکیل نیکوکار به مددجویان گلستانی

(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۱۶

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از ارائه خدمات حقوقی 370 وکیل نیکوکار به مددجویان گلستانی در سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: در هفت‌ماهه سال جاری توسط واحد حقوقی این نهاد، 250 مورد مشاوره و رسیدگی به دادخواست و اظهارنامه به مددجویان گلستانی ارائه‌شده است.
اسکندری با توجه به همکاری بیش از 400 وکیل نیکوکار با کمیته امداد استان گلستان بیان کرد: رفع مشکلات قضایی و حقوقی مددجویان یکی از خدمات قابل‌ذکر کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت است زیرا بسیاری از این افراد به سبب مشکلات مالی قادر به استفاده از خدمات حقوقی وکلا نمی‌باشند، ازاین‌رو کمیته امداد با کمک وکلای نیکوکار درصدد رفع برخی از مشکلات حقوقی این قشر از افراد جامعه برآمده است.
وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی حقوقی برای مددجویان گفت: باهدف افزایش سطح آگاهی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، تاکنون در سال جاری بیش از 400 مددجوی گلستانی از 15 دوره متنوع آموزش حقوقی این نهاد به صورت رایگان بهره‌مند شده‌اند.
اسکندری با اشاره به اینکه میز خدمت حقوقی باهدف تسهیل ارائه خدمات حقوقی به مددجویان در این نهاد تشکیل‌شده است، عنوان کرد: میز خدمت حقوقی برای کمک به مددجویان در امور حقوقی و ارتقای سطح آگاهی آنان ایجادشده و مشکلات حقوقی، عدم توانایی برای احقاق حق و جلوگیری از پایمال شدن حقوق مددجویان تحت حمایت این نهاد از دلایل تشکیل آن است.
وی با توجه به ارجاع 80 مورد پرونده معاضدت قضایی به وکلا افزود: در هفت‌ماهه سال جاری کارشناسان واحد حقوقی 175 مورد خدمات حقوقی در بخش مشاوره حقوقی و میز خدمت به مددجویان گلستانی ارائه داده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: امسال با موفقیت در 6 پرونده مددجویان تحت حمایت این نهاد و کسب 310 میلیون تومان خسارت از طرف مقابل پرونده، خوشبختانه این مددجویان گلستانی توانمند شده و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شدند.
اسکندری با قدردانی از تعامل نمایندگان مجلس استان گلستان عنوان کرد: امسال تاکنون با تخصیص حدود دو میلیارد تومان اعتبار، 490 مورد از درخواست‌های درمانی، اشتغال، فرهنگی، کمک‌هزینه جهیزیه و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه نیازمندان مراجعه‌کننده به دفاتر نمایندگان مجلس با همکاری کمیته امداد استان گلستان گره‌گشایی شده است.
وی بابیان اینکه ارائه خدمات حقوقی به مددجویان بخشی از فعالیت کمیته امداد است، اظهار کرد: تمامی خدمات حقوقی ارائه‌شده به مددجویان این نهاد درزمینه ی قراردادها، پیگیری پرونده‌های حقوقی در مراجع قضایی و مشاوره و انجام میز خدمت حقوقی، رایگان ارائه می‌شود.
اسکندری با قدردانی از همکاری مرکز وکلای قوه قضائیه خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد با اداره کل دادگستری استان، مددجویان با معضل دعاوی قضایی و مشکلات حقوقی به مرکز وکلا قوه قضائیه معرفی و از خدمات بهره‌مند می‌شوند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید