جزییات خبر

پنج شنبه / ۹ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۵۷۳
گزارشگر : ۸۸

کمک درمانی ویژه کمیته امداد به بیماران خاص و صعب‌العلاج

(پنج شنبه ۹ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۳۰

کمیته امداد برای خدمت‌رسانی بهتر به بیماران صعب‌العلاج و خاص، خدمات درمانی ویژه به این بیماران ارائه می‌دهد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: 2600 بیمار صعب‌العلاج و خاص گلستانی در شش ماه نخست امسال از خدمات درمانی و حمایتی این نهاد بهره‌مند شدند که 2375 نفر از این افراد جزء بیماران صعب‌العلاج و 225 نفر جزء بیماران خاص هستند.
وی با توجه به خدمات درمانی و دارویی کمیته امداد به بیماران خاص و صعب‌العلاج افزود: در شش‌ماهه نخست امسال تعداد 11 هزار و 380 خدمت درمانی مختلف به ارزش دو میلیارد و 300 میلیون تومان به بیماران صعب‌العلاج و خاص گلستانی ارائه‌شده است.
اسکندری با تأکید بر ضرورت کاهش هزینه‌های پرداختی بیماران نیازمند گلستانی تصریح کرد: این نهاد با پرداخت هزینه‌های درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج بخش عظیمی از هزینه‌های جانبی آنان را متقبل شده که شامل تأمین لوازم مصرفی جانبی، بیمه‌های درمانی، تهیه تجهیزات پزشکی و توان‌بخشی همچون ویلچر، عصا، عینک، تشک مواج و تخت طبی، هزینه مراقبت بیماران در منزل و خدمات ایاب ذهاب بیماران برای مراجعه به مراکز درمانی می‌شود.
وی افزود: کمیته امداد با برنامه‌ریزی‌های دقیق و مدون تمام نیازهای این بیماران را شناسایی کرده تا بتواند با کمک و حمایت از این افراد هزینه‌هایی که برای درمان و مداوا پرداخت می‌کنند به حداقل برساند.
اسکندری با توجه به طرح مراقبت در منزل بیماران تحت حمایت کمیته امداد بیان کرد: این نهاد برای نگهداری از افراد در بستر بیماری که قادر به حرکت نیستند، ماهانه 150 هزار تومان سرانه برای هزینه نگهداری به خانواده آن‌ها پرداخت می‌کند تا بیماران بتوانند با آرامش خاطر در کنار خانواده به ادامه زندگی خود بپردازند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید