جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۷۶۰
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به 590 مددجوی گلستانی

(دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۲۰

590 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان در سال جاری با دریافت کمک‌هزینه ازدواج راهی خانه بخت شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با تأکید بر ضرورت رفع موانع سد راه ازدواج جوانان گفت: این نهاد در شش‌ماهه نخست امسال، یک میلیارد و 500 میلیون تومان کمک‌هزینه ازدواج نوعروسان، هدیه داماد و کمک‌هزینه ازدواج مجدد بانوان را به 590 مددجوی تحت حمایت اعطاء کرد.
وی افزود: 6190 مددجوی گلستانی در شش‌ماهه نخست سال 98 از راهنمایی و مشاوره فردی و همچنین مشاوره گروهی با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت‌های زندگی و مهارت‌های فرزند پروری و عوامل مؤثر در تحکیم بنیان خانواده بهره‌مند شدند.
اسکندری با توجه به مضرات و آسیب‌های اجتماعی تأخیر در ازدواج نسل جوان خاطرنشان کرد: هدف از اهدای کمک‌هزینه تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و فرزندان ذکور خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد ترویج سنت‌های حسنه اسلامی است.
وی با توجه به مشکلات مادی و اقتصادی جوانان در راستای تشکیل خانواده تصریح کرد: نهادها و ارگان‌ها باید در شرایط حاضر، تدابیری درزمینهٔ ایجاد شرایط لازم برای تسهیل در امر ازدواج جوانان بیندیشند و با اقدامات مناسب در رفع معضلات پیش روی ازدواج نسل جوان گام بردارند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان عدم استطاعت مالی برخی خانواده‌ها برای تهیه جهیزیه را یکی از موانع تأخیر در ازدواج نوعروسان برشمرد و یادآور شد: خیران می‌توانند با همراهی و مشارکت‌های خیرخواهانه خود با فراهم کردن زمینه ازدواج آسان فرزندان خانوارهای نیازمند و تأمین لوازم موردنیاز زندگی آن‌ها، زوج‌های جوان را روانه خانه بخت کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید