جزییات خبر

شنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۸۴۶
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی 5000 مددجوی گلستانی

(شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰

شش‌ماهه نخست امسال 5000 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان از برنامه‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با موضوع اعتیاد این نهاد بهره‌مند شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: در شش‌ماهه نخست امسال 5000 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان از برنامه‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با موضوع اعتیاد، در قالب کلاس و کارگاه‌های آموزشی، مشاوره، همایش، اردو و نمایشگاه بهره‌مند شدند.
وی افزود: رویکرد فرهنگی و ارائه برنامه‌های متناسب با نیازهای مددجویان یکی از مباحثی است که طی سال‌های اخیر در کمیته امداد بسیار موردتوجه قرارگرفته و این نهاد علاوه بر حمایت‌های مالی به دنبال توانمندسازی فکری و فرهنگی مددجویان در حوزه‌های مختلف است.
اسکندری بابیان اینکه آموزش‌های فرهنگی مطابق با باورهای دینی، اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی در قالب گروه‌های آموزشی مشخص‌شده به جامعه هدف تحت حمایت ارائه می‌شود، گفت: مباحث و برنامه‌های آموزشی کمیته امداد برای جامعه هدف زنان سرپرست خانوار، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، دختران و پسران در آستانه ازدواج، کودکان، دانش آموزان، مستعدان اجرای طرح اشتغال و خودکفایی، همسران جوان، طلاب و دانشجویان و سالمندان ارائه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر ازجمله آسیب‌های اجتماعی است که به عنوان یک معضل ملی و جهانی مطرح بوده عوامل متعددی در بروز، شیوع و گسترش آن در بین نوجوانان و جوانان نقش دارند که شامل عوامل فردی، اجتماعی، محیطی، اقتصادی و روانی است و تمامی اقشار و سطوح جامعه در معرض خطر و آسیب آن قرار دارند.
وی با اشاره به آموزش پیشگیری از اعتیاد 3400 مددجوی گلستانی در شش ماه نخست امسال افزود: مباحث آموزشی ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت درزمینهٔ ی آسیب‌های اجتماعی، سبک‌های فرزند پروری، مهارت‌های فردی، مهارت‌های زندگی و پیشگیری از اعتیاد بوده است.
وی با اشاره به اهمیت تعمیق و ترویج فرهنگ دینی و اسلامی خانواده‌های تحت حمایت و هنجار سازی رفتار اجتماعی آنان باارزش‌های دینی و انقلابی بیان کرد: طی شش‌ماهه نخست امسال 13 هزار و 180 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان از برنامه‌های 400 طرح فلاح بهره‌مند شدند.
گفتنی است، طرح فلاح کمیته امداد با محور اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و با کمک روحانیون و بانوان طلبه در بین خانواده‌های مددجو برگزار می‌شود.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید