جزییات خبر

سه شنبه / ۵ آذر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۲۰۳۴
گزارشگر : ۸۸
به مناسبت هفته بسیج

100 نوعروس یتیم مناطق محروم گلستان راهی خانه بخت می‌شوند

(سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۰

100 نوعروس مناطق محروم تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان به مناسبت هفته بسیج راهی خانه بخت می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این نهاد با امضا تفاهم‌نامه با بسیج سازندگی به مناسبت هفته بسیج، 100 سری جهیزیه به نوعروسان یتیم گلستانی اهدا کرد.
وی افزود: جهیزیه‌های اهدایی به ارزش 800 میلیون تومان شامل یخچال فریزر، ماشین لباس‌شویی، تلویزیون، اجاق‌گاز، فرش، جاروبرقی، پتو و سرویس‌های چینی، قابلمه و قاشق و چنگال است.
اسکندری عنوان کرد: در این تفاهم‌نامه کمیته امداد و بسیج سازندگی هر کدام با اهدای 400 میلیون تومان برای کمک به ازدواج آسان زوج‌های جوان  13 شهرستان مناطق محروم سطح استان اقدام کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بابیان اینکه پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان یکی از سرفصل‌های مهم حوزه حمایتی این نهاد است، افزود: کمیته امداد در راستای ترویج و تسهیل سنت حسنه ازدواج و تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از اشاعه آسیب‌های فردی و اجتماعی در بین جوانان در شرف ازدواج خدمات مختلفی را ارائه می‌کند.
وی با توجه به مشکلات مالی جوانان در امر ازدواج تصریح کرد: کمیته امداد برای رفع معضلات پیش روی ازدواج نسل جوان سطح استان تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت و پتانسیل تمام ارگان‌ها و نهادها، اقدامات و تدابیری لازم برای تسهیل در امر ازدواج آنان بیندیشد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان عدم استطاعت مالی برخی خانواده‌ها برای تهیه جهیزیه را یکی از موانع تأخیر در ازدواج نوعروسان برشمرد و یادآور شد: خیران می‌توانند با همراهی و مشارکت‌های خیرخواهانه خود با فراهم کردن زمینه ازدواج آسان فرزندان خانوارهای نیازمند و تأمین لوازم موردنیاز زندگی آن‌ها، زوج‌های جوان را روانه خانه بخت کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۶۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید