جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۲
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۲۲۱۴
گزارشگر : ۸۸

همایش توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در گرگان برگزار شد

(چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۱۲

همایش توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان با رویکرد خودکفایی و تعالی خانواده برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،اسکندر اسکندری،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در این همایش که با حضور عبدالرضا چراغعلی،معاون استاندار گلستان و حمیدی، فرماندار گرگان برگزار شد، گفت:هدف از این همایش آگاه سازی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد در بهره مندی از آموزش مشاوران برای اخذ تصمیم نهایی آنان در مسیر توانمندسازی و انتخاب بهترین و سریعترین مسیر برای کسب درآمد پایدار است.
وی افزود: رفع مشکل توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، نیازمند ارتباط گیری موثر با مددکاران این نهاد  در یک دوره زمانی معین است تا خانوارها از نظر اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی مستقل شده و تعالی خانواده محقق شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خاطر نشان کرد: این نهاد در نظر دارد با هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت تمامی دستگاه های دولتی برای استقلال و خودکفایی زنان سرپرست خانوار گام های شایان توجهی بردارد تا خانواده با کسب درآمد پایدار روی پای خود بایستند.
وی عنوان کرد: در سال جاری اعتباری بالغ بر 170 میلیارد تومان برای اشتغالزایی 4000 مددجوی گلستانی تخصیص یافته است که امیدواریم زمینه ساز استقلال مالی و کسب درآمد ثابت این خانواده ها شود.
اسکندری با اشاره به پرداخت ماهانه بیش از 16 میلیارد تومان مستمری معیشت بگیران گلستانی ، با توجه به افزایش چند برابری مستمری پرداختی مددجویان تحت حمایت این نهاد در سال جاری، از پیشنهاد مقام عالی کمیته امداد به رئیس جمهور برای افزایش مستمری سال آینده خبر داد.
وی با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: از افتخارات کمیته امداد درخشش نام امام راحل بر تارک آن است از این رو ما باید با صیانت از آرمان های امام و رهبری هوشیارانه و با بصیرت در مسیری قدم برداریم که دسیسه های دشمن برای براندازی نظام را نقش بر آب کنیم.
محمد حمیدی، فرماندار گرگان نیز در این همایش با قدردانی از تلاش های کمیته امداد برای اقشار نیازمند و محروم منطقه گفت:خدمت رسانی امدادگران به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد توفیقی است که خداوند نصیب مسئولان این نهاد در کمک رسانی به نیازمندان جامعه کرده است.
حمیدی افزود: امروزه آسیب های اجتماعی یکی از فتنه های جدی دشمن برای ضربه زدن به بنیان خانواده در کشور ماست و باعث افزایش آمار اعتیاد،طلاق و بزهکاری شده است.
وی عنوان کرد: با توجه به تهدید جدی آسیب های اجتماعی زنان سرپرست خانواده ،ضرورت توانمندسازی آنان با هدف کسب درآمد و استقلال مالی خانواده بیش از پیش احساس می شود.
حمیدی با اشاره به اولویت پرداخت وام اشتغال برای حمایت از زنان سرپرست خانوار تصریح کرد:مادران سرپرست خانواده می توانند با تلاش و پشتکار در کار خود به خودکفایی مطلوب دست یابند و فرزندانی موفق تحویل جامعه دهند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۸۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید