جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۷
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۲۲۸۳
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان:

حمایت کمیته امداد از 12 هزار زن سرپرست خانوار در استان گلستان

(یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸) ۱۴:۱۷

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: 12 هزار و 500 زن سرپرست خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،اسکندر اسکندری با اشاره به اینکه 12 هزار و 500 زن سرپرست خانوار در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند گفت: هدف از این همایش آگاه سازی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد در بهره مندی از آموزش مشاوران برای اخذ تصمیم نهایی آنان در مسیر توانمندسازی و انتخاب بهترین و سریعترین مسیر برای کسب درآمد پایدار است.
وی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام به نقش معنویات درخودسازی افراد افزود: مشکلات روحی و عاطفی زنان سرپرست خانواری که به دلیل فوت سرپرست و طلاق پشتوانه خود را از دست داده اند و بار سنگین مسئولیت زندگی را به دوش می کشند ضرورت ارائه برنامه های آموزشی،فرهنگی و مشاوره ای برای این قشر را دوچندان کرده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با بیان اینکه آرامش فکری یکی از مهمترین فاکتورهای آغاز خودکفایی در خانواده هاست گفت: رفع مشکل توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، نیازمند ارتباط‌گیری موثر با مددکاران این نهاد در یک دوره زمانی معین است تا خانوارها از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مستقل شده و تعالی خانواده محقق شود.
اسکندری یادآور شد:کمیته امداد پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف مدد به حیات،مدد به کار و مددبه زندگی شرافتمندانه اقشار نیازمند و محرومان جامعه تاسیس شد و پس از 40 سال خدمت به درختی تنومند مبدل شده و خدمات متعددی در سرفصل های مختلفی ارائه می دهد.
وی تصریح کرد: عامل اصل تعالی خانواده، تلاش اعضای آن برای روی پای ایستادن است و کمیته امداد به عنوان تسهیل گر مشکلات به مددجویان کمک رسانی می کند .
اسکندری گفت: ارائه مشاوره تخصصی به زنان سرپرست خانوار، پرداخت کمک هزینه درمانی و کمک هزینه جهیزیه به فرزندان و توانمندسازی و خودکفایی زنان سرپرست خانوار در اولویت برنامه های حمایتی و معیشتی این نهاد برای این اقشار است.
وی عنوان کرد: مهمترین نیاز زنان سرپرست خانوار،مسکن است که این نهاد با پرداخت اجاره بها، ودیعه و ساخت مسکن راهکارهایی برای تامین سرپناه این اقشار در نظر گرفته است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید