جزییات خبر

شنبه / ۱۴ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۳
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۲۷۵۵
گزارشگر : ۸۸

صدقه 6 میلیارد تومانی گلستانی ها در سال جاری

(شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۱۳

گلستانی ها در 9 ماهه سال 98 بیش از شش میلیارد تومان صدقه به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،اسکندر اسکندری،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: در 9 ماهه امسال مردم سخاوتمند گلستانی شش میلیارد تومان صدقه برای کمک به نیازمندان و محرومان جامعه پرداخت کردند.
وی با اشاره به نحوه هزینه‌کرد صدقات جمع‌آوری‌شده، ادامه داد: صدقات جمع‌آوری‌شده برای مددجویان در قالب کمک‌های درمانی، پرداخت جهیزیه، آموزش‌ و امور فرهنگی، کمک به تأمین و تعمیر منازل مسکونی مددجویان، ایجاد اشتغال، کمک هزینه تحصیلی و درمانی ، تهیه لوازم ضروری منزل و کمک‌های موردی هزینه می‌شود.
اسکندری با اشاره به اینکه  در سال جاری 45 درصد از صدقات استان گلستان صرف امور حمایتی مددجویان شده ، یادآور شد: 26 درصد از صدقات پرداختی مشترکان گلستانی صرف امور ساخت،تعمیر و مقاوم سازی مسکن مددجویان،5 درصد برای اشتغالزایی، 14 درصد صرف امور فرهنگی و 10 درصد برای تعامل با موسسات خیریه و مراکز نیکوکاری هزینه شده است.
وی با قدردانی از مشارکت مردم در امور خیرخواهانه عنوان کرد: مردم نیکوکار گلستان در سال گذشته با هدف کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه پنج میلیارد و 915 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با تأکید بر اینکه صدقه جمع‌آوری‌شده از هر محل در همان‌جا هزینه می‌شود، گفت: مبالغ صدقه بر اساس موازین شرعی و نوع نیازهای مددجویان هر منطقه به حوزه‌های مختلف خدماتی این نهاد تخصیص و هزینه می‌شود.
اسکندری با بیان محاسن بهره‌گیری از روش‌های نوین و الکترونیکی در پرداخت صدقات در  تسریع روند رسیدگی به امور فقرا عنوان کرد: این نهاد در سال های اخیر با هدف تسریع و تسهیل پرداخت صدقه ، روش های نوین اعطای کمک های مردمی از طریق گوشی‌های همراه، اپلیکیشن ها، عابر بانک، خودپرداز بانک‌ها و سامانه‌های پیامکی را برای امور خیرخواهانه در دستور کار قرار داده‌ است.
وی با اشاره به روش‌های نوین کمک‌های مردمی، یادآور شد: مردم نیکوکار استان می‌توانند از روش‌های آسان همچون واردکردن کد #017*۸۸۷۷* در تلفن همراه، تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷۷، نصب نرم‌افزارهای کاربردی سنا – بله – سکه – ایوا ، ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۸۸۷۷، پرداخت از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان یا خودپرداز، و یا با ورود به سایت www. emdad.ir نسبت به پرداخت صدقات خود اقدام کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید