جزییات خبر

دوشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۵
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۲۹۰۷
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان

طرح زبده پروری در مدارس گلستان اجرا می شود

(دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸) ۱۱:۰۵

طرح زبده پروری با هدف استعدادیابی دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد برای نخستین بار در مدارس سراسر استان گلستان اجرا می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: طرح زبده پروری با هدف استعدادیابی دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد با همکاری آموزش و پرورش استان گلستان در مدارس اجرا می شود.
وی افزود: این نهاد در راستای توانمندسازی فکری و فرهنگی مددجویان در نظر دارد با بسترسازی در زمینه پرورش نخبگان و شناسایی استعدادهای نخبه برای رسیدن به قله های علمی این طرح را با همکاری آموزش و پرورش در مدارس اجرا کند.
اسکندری عنوان کرد: نگاه راهبردی در خصوص پیشرفت و توسعه ی تولید علم و اندیشه در راستای نرم افزاری و مسئله نخبه پروری  و حساس نمودن آحاد جامعه به قشر آینده ساز کشور به ویژه پرورش نخبگان و همچنین اقتدار ملی و ابتکارات گره گشا را می توان از اهداف اصلی اجرای این طرح نام برد.
وی تصریح کرد: دانش آموزان رتبه های برتر علمی،مسابقات قرآنی و جشنواره های فرهنگی و هنری با معدل بالا در اولویت این طرح هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خاطر نشان کرد: پرورش دادن استعدادهای درخشان دانش آموزان برای حرکت به سمت رونق دادن به بازار علم و تحقیق نقش تاثیرگذار و به سزایی در آینده کشور دارد.
اسکندری یادآور شد:در این طرح، دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد در حوزه علمی،هنری،ورزشی و قرآنی در مدارس استان استعدادیابی می شوند.
گفتنی است،کمیته امداد استان گلستان دارای 17 هزار و 300 دانش آموز  تحت حمایت این نهاد است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید