جزییات خبر

یکشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۵
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۳۱۴۷
گزارشگر : ۸۸

743 مددجوی نوعروس گلستانی راهی خانه بخت شدند

(یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸) ۱۴:۵۵

743 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان با دریافت کمک هزینه ازدواج و جهیزیه راهی خانه بخت شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،عیسی بابایی،سرپرست کمیته امداد استان گلستان گفت: 743 زوج جوان در 9 ماهه سال 98 با دریافت دو میلیارد و 116 میلیون تومان کمک هزینه ازدواج و جهیزیه راهی خانه بخت شدند.
وی با تاکید بر الگوپذیری از سیره و روش اهل بيت(ع) در سبک زندگی اسلامی افزود: اهدای جهیزیه به نوعروسان و هدیه ازدواج به پسران درشرف ازدواج تحت حمایت کمیته امداد، کمک هزینه جهیزیه زوج های نیازمند و کمک هزینه ازدواج مجدد زنان مطلقه و فوت سرپرست از جمله اقدامات کمیته امداد  در ترویج سنت حسنه ازدواج است.
سرپرست کمیته امداد استان گلستان با توجه به مشکلات مالی جوانان در امر ازدواج تصریح کرد: کمیته امداد برای رفع معضلات پیش روی ازدواج نسل جوان سعی دارد با استفاده از ظرفیت و پتانسیل خیران و همچنین ارگان ها و نهادهای دیگر، شرایط را برای ازدواج جوانان تسهیل کند.
بابایی بابیان اینکه پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان یکی از سرفصل‌های مهم حوزه حمایتی این نهاد است، افزود: کمیته امداد در راستای ترویج سنت حسنه ازدواج و تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از اشاعه آسیب‌های فردی و اجتماعی در بین جوانان در سن ازدواج خدمات مختلفی را ارائه می‌کند.
وی عدم استطاعت مالی برخی خانواده‌ها برای تهیه جهیزیه را یکی از موانع تأخیر در ازدواج نوعروسان برشمرد و یادآور شد: خیران می‌توانند با همراهی و مشارکت‌های خیرخواهانه خود با فراهم کردن زمینه ازدواج آسان فرزندان خانوارهای نیازمند و تأمین لوازم موردنیاز زندگی آن‌ها، زوج‌های جوان را روانه خانه بخت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید