جزییات خبر

دوشنبه / ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۳
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۳۷۷۷
گزارشگر : ۸۸
سرپرست کمیته امداد استان گلستان خبر داد:

برگزاری جشن نیکوکاری با روش الکترونیکی #017*1*8877*

(دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸) ۱۴:۰۳

جشن نیکوکاری امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت الکترونیکی در استان گلستان برگزار می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،عیسی بابایی،سرپرست کمیته امداد استان گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع ویروس کرونا در برخی استان‌ها،امسال پایگا‌ه جشن نیکوکاری در سطح شهر برپا نمی شود و این جشن با استفاده از روش‌های غیر حضوری برای کمک به نیازمندان برگزار می شود.
وی افزود: امسال امکان پرداخت کمک‌های نقدی هم استانی های عزیز از طریق شماره‌گیری #017*1*8877* ، شماره‌حساب 0111804689008 بانک ملی، شماره کارت 6037991899970226  یا مراجعه به سایت کمیته امداد به نشانی www.emdad.ir فراهم‌ شده است.
بابایی تصریح کرد: سال گذشته چهار میلیارد تومان کمک در جشن نیکوکاری جمع آوری شده که امسال با پیش بینی ۵۰ درصد رشد، امیدواریم به ۶ میلیارد تومان برسد.
سرپرست کمیته امداد استان گلستان در خصوص توزیع لوازم بهداشتی بین مددجویان این نهاد اظهارکرد: با توجه ‌به شیوع کرونا، در مرحله اول ۳۵ هزار بسته اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده برای مددجویان با اولویت سالمندان و بیماران صعب العلاج با تخصیص 500 تا 600 میلیون تومان اعتبار تهیه و توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به افزایش 50 درصدی تعداد خانوارهای تحت حمایت این نهاد گفت: این نهاد در حال حاضر دارای۷۸ هزار خانوار به تعداد 144 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان است.
وی بیان کرد: از این تعداد خانوار  ۳۶ درصد به دلیل فوت سرپرست،  ۳۰ درصد با هدف رفع فقر مطلق، ۱۸ درصد به علت از کارافتادگی سرپرست، ۸ درصد به دلیل مطلقه بودن و سه درصد به علت بیماری سرپرست و پنج درصد هم به دلایل دیگر،تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان قرار گرفته اند.
سرپرست کمیته امداد استان گلستان با اشاره به روند افزایش آمار خانوارهای تحت حمایت این نهاد در استان گفت: ماهیانه ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای مستمری این خانوارها پرداخت می شود.
وی با توجه به سیاست های این نهاد برای پرداخت صدقه الکترونیکی افزود: مردم می‌توانند با ارسال پیامک خالی به سرشماره ۸۸۷۷ صدقه خود به نیازمندان را با مبالغ 100 تومان،300 تومان و500 تومان انتخاب و به صورت غیرحضوری پرداخت کنند.
وی تصریح کرد:گلستانی ها در ۱۱ ماهه امسال پنج میلیارد و 300 میلیون تومان صدقه به ۱۶۳ هزار صندوق صدقات واریز کردند.
بابایی گفت: در سال جاری با تخصیص ۱۷۷ میلیارد تومان اعتبار ،برای 4200 نفر شغل ایجاد شده است.
وی به اقدامات این نهاد برای ساخت 2260 مسکن مددجویان سیل زده استان اشاره کرد و گفت: تا پایان سال 1500 واحد مسکونی در دست ساخت را تکمیل و مابقی تا خرداد ماه سال آینده در اختیار خانوارهای واجد شرایط قرار خواهد گرفت.
سرپرست کمیته امداد استان گلستان افزود: تاکنون 1250 واحد مسکونی برای سیل زدگان تحت حمایت این نهاد ساخته و در اختیار آن ها قرار گرفته است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید