جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۲
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۳۷۹۳
گزارشگر : ۹۴
به مناسبت 14 اسفند مطرح شد؛

تشریح عملکرد 41 ساله کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۱:۰۲

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سالروز 41 امین سالگرد تأسیس این نهاد، عملکرد 41 ساله کمیته امداد استان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک 14 اسفند سالروز تأسیس کمیته امداد، گفت: کمیته امداد به دستور امام راحل 22 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای حمایت از نیازمندان جامعه تأسیس شد و تاکنون خدمات قابل قبولی به محرومان ارائه داده است.
وی بابیان اینکه 14 و نیم درصد از جمعیت 730 هزارنفری کهگیلویه و بویراحمد تحت حمایت کمیته امداد استان هستند، افزود: در حال حاضر 106 هزار نفر در استان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند که این خدمات توسط 17 اداره با 513 کارکنان رسمی و غیررسمی به آنان ارائه می‌شود.
مبشری خدمات ارائه‌شده کمیته امداد به مددجویان را متنوع اعلام و بیان کرد: خدمات مسکن، اشتغال، کمک‌هزینه تحصیلی، فرهنگی، درمانی پرداخت تسهیلات، کمک‌هزینه ازدواج و پرداخت کمک‌های موردی  و ارائه خدمات حقوقی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد برای نیازمندان است.
وی تصریح کرد: کل اعتبارات هزینه شده این نهاد از ابتدای تأسیس در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1933 میلیارد و 200 میلیون تومان است.
مبشری بابیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان یکی از مهم‌ترین اهداف این نهاد است، گفت: از ابتدای تأسیس این نهاد در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 36 هزار و 951 مورد طرح اشتغال بااعتبار 663 میلیارد تومان برای مددجویان و افراد نیازمند ایجادشده و از محل این تسهیلات 9662 خانوار خودکفا شده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای 62 هزار و 192 خانوار بااعتبار پنج میلیارد و 800 میلیون تومان اشاره و تصریح کرد: در زمینه کاریابی نیز 1314 نفر بااعتبار 900 میلیون تومان از طریق مراکز کاریابی جذب بازار کار شده‌اند.
مبشری پرداخت مستمری به خانواده‌های مددجو را یکی از برنامه‌های این نهاد برشمرد و گفت: درمجموع 580 میلیارد تومان مستمری و کمک‌معیشت به مددجویان تحت حمایت پرداخت‌شده است.
وی پرداخت 98 هزار و 907 مورد وام قرض‌الحسنه کارگشایی به مددجویان را از دیگر برنامه‌های 41 ساله کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد عنوان و بیان کرد: در این خصوص 130 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت‌شده است.
مبشری پرداخت 1037 مورد بیمه تأمین اجتماعی بااعتبار 17 میلیارد و 500 میلیون تومان، پرداخت 19هزار و 200 مورد کمک‌هزینه درمانی و سوءتغذیه کودکان بااعتبار 46 میلیارد تومان، اهداء 90 هزار و 501 فقره کمک موردی با هزینه 45 میلیارد و 300 میلیون تومان را از دیگر خدمات کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.
وی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد را کمک به ازدواج جوانان تحت حمایت دانست و گفت: در این خصوص از ابتدای تأسیس این نهاد در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 51 هزار و 30 مورد جهیزیه و هدیه به داماد بااعتبار 40 میلیارد و 300 میلیون تومان به فرزندان مددجویان پرداخت‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حجم نیازمندی‌های مددجویان این نهاد بسیار زیاد و از عهده کمیته امداد به‌تنهایی خارج است، از مردم خیر و نیکوکار استان دعوت کرد تا با مشارکت در برنامه‌های این نهاد و به‌خصوص مشارکت غیرحضوری در جشن نیکوکاری که از امروز 14 اسفند برای کمک به نیازمندان این نهاد آغازشده است، یاریگر نیازمندان باشند.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید