جزییات خبر

شنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۲
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۳۸۲۹
گزارشگر : ۳۸
طی 11 ماهه سال ۹۸ محقق شد؛

اختصاص بیش از 244 میلیارد تومان اعتبار برای ارائه خدمات معیشتی به مددجویان استان هرمزگان

(شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۰:۵۲

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان گفت: در 11 ماهه سال جاری کمیته امداد هرمزگان بیش از 244 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار برای ارائه خدمات معیشتی به مددجویان تحت حمایت استان اختصاص یافته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ احمد پایان، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان، ارائه خدمات ‌معیشتی به مددجویان تحت حمایت این نهاد را یکی از مهم‌ترین خدمات حوزه حمایت و سلامت برشمرد و گفت: کمیته امداد هرمزگان در 11 ماهه سال ۹۸، بیش از 244 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار در قالب خدمات معیشتی به‌ سرپرستان خانواده‌های تحت حمایت این نهاد پرداخت کرده است.

پایان بابیان این مطلب که در حال حاضر 91 هزار و 977 خانوار با جمعیت 221 هزار و 451 نفر تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان بوده و حدود 70 درصد از این جمعیت ساکن مناطق روستایی می‌باشند، افزود: از مجموع خانواده‌های تحت حمایت این نهاد، تعداد 66 هزار و 952 خانوار مددجویان عادی کمیته امداد بوده و 25 هزار و 25 خانوار دیگر نیز مشمولین تبصره ۱۴ قانون بودجه کشور هستند که از خدمات کمیته امداد بهره مند می‌باشند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان، هدف اصلی از ارائه خدمات معیشتی را جلوگیری از ایجاد فقر مطلق و فراهم کردن شرایط اولیه لازم برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و گفت: در راستای توانمندسازی خانواده‌ها، کمیته امداد علاوه بر ارائه خدمات معیشتی به مددجویان عادی، خدمات دیگری ازجمله کمک به تأمین مسکن، کمک‌هزینه درمانی، کمک‌هزینه تحصیلی، کمک به امر ازدواج جوانان، برگزاری اردوهای آموزشی و زیارتی و پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه ضروری و اشتغال و... را به خانواده‌های تحت حمایت ارائه می‌نماید.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید