جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۱
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۴۰۰۹
گزارشگر : ۸۶

دریافت بسته معیشتی توسط 31 هزار خانوار مددجو خوزستانی

(یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹) ۱۱:۵۱

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان مددجویان کمیته امداد، اقشار محروم و آسیب‌دیده از ویروس کرونا که منبع درآمدی ندارند به منظور تامین مایحتاج اولیه و حمایت با کمک خیران و نیکوکاران بسته معیشتی دریافت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان با توجه به شیوع ویروس کرونا به بسیاری از خانواده‌های مددجوی استان فشار اقتصادی وارد کرد، کمیته امداد به همت خیرین منابع را برای کمک به خانواده‌های مددجود تأمین کرد.
وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از منابع استان نیز که از محل کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری جمع‌آوری شد، به  تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی خانواده‌ها اختصاص داده شد. افزود: این کمک‌ها برای ۳۱ هزار خانوار مددجود با اولویت خانواده‌هایی که دارای بیماران صعب العلاج، بیماری زمینه‌ای و سالمند هستند تهیه شد.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان تصریح کرد: مبلغ دو میلیارد تومان از محل اعتبارات دفتر مرکزی و ۱۰ میلیارد تومان نیز از محل کمک‌های خیرین حقیقی و حقوقی را به اقشار آسیب‌پذیر کمیته امداد اختصاص دادیم.
موصلی با اشاره به متأثر شدن بخشی از کسب‌وکار زنان کارآفرین از شیوع کرونا، گفت: برخی از مشاغل این قشر که می‌توانست با تولید ماسک، گان، لباس‌های بیمارستانی، مواد شوینده مرتبط شود به این سمت سوق داده شد که در این زمینه حدود ۱۲۰ بانوی کارآفرین با هماهنگی ستاد کرونا استان و مجموعه شبکه‌‌های بهداشت در حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه در پنج ساله اخیر حدود ۱۲ هزار زن سرپرست خانوار در حوزه کسب و کارهای کوچک وارد شدند، گفت: با توجه به آمار پایان اسفند و فروردین ۹۹  افتخار خدمت‌رسانی به ۸۶ هزار خانوار در قالب مددجو عادی داریم که از همه خدمات ما استفاده می‌کنند؛ از ین تعداد ۵۷ درصد زنان سرپرست خانوار هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به بخش قابل توجهی زنان سرپرست خانوار  به دلیل فوت سرپرست، متارکه و زندانی بودن همسر سرپرست خانوار شده‌اند و علاوه بر این ۳۵ هزار خانوار دیگر از خدمات کمیته استفاده می‌کنند که عمدتاً مرد هستند و به دلیل مشاغل فصلی یا شرایط خاص حمایت دائمی نداشتند، اما به دلیل ضعف اقتصادی در قالب تبصره ۱۴ تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند.تعداد بازدید : ۵۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید