جزییات خبر

سه شنبه / ۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۰
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۴۰۴۸
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد

پرداخت 28.5میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق صندوق امداد ولایت استان زنجان

(سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹) ۱۳:۵۰

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از پرداخت 28 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه، اشتغال و کارگشایی به 5هزار نفراز مددجویان تحت حمایت و دیگر نیازمندان استان در سال 98 خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،هدایت صفری ، مدیر کل کمیته امداد استان زنجان  در آخرین جلسه شورای مدیران ضمن قدردانی از همت ، تلاش و فعالیت اثربخش  کارکنان کمیته امداد استان   گزارشی از عملکرد صندوق امداد ولایت استان در جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان تحت حمایت و دیگر نیازمندان ارائه داد.

وی  با اشاره به فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در استان اظهار داشت: این صندوق از بدو فعالیت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی برای توانمندسازی اقتصادی و تسهیلات کارگشایی برای رفع مشکلات موردی مددجویان و دیگر نیازمندان را در دستور کار داشته است.

صفری با تأکید بر ترویج سنت قرض‌الحسنه در جامعه برای کمک به نیازمندان گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت باهدف اعطای تسهیلات کارگشایی و اشتغال به نیازمندان و با رویکرد جلب مشارکت و جذب سپرده کمک‌های مردمی و کاهش بروکراسی‌های اداری در مراجعه مددجویان به بانک‌ها راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از پرداخت   5هزار فقره وام قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمندان خبر داد و افزود: برای  پرداخت این تعداد وام 28 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات  به مددجویان و نیازمندان پرداخت‌شده است.

صفری بابیان اینکه تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در دو بخش اشتغال و کارگشایی به مددجویان و نیازمندان پرداخت‌شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد وام پرداختی ، 475 فقره به‌منظور ایجاد اشتغال ، 128 فقره برای تأمین ودیعه مسکن، هزار32فقره برای خرید و تعمیر منازل مسکونی و سه هزار 331فقره به‌منظور گره‌گشایی از مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی در اختیار مددجویان تحت حمایت و دیگر نیازمندان قرارگرفته است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال‌زایی در زمینه‌های مشاغل خانگی، طرح‌های تولیدی و خدماتی، کشاورزی و دامداری به مددجویان و سایر افراد نیازمند پرداخت‌شده است تصریح کرد: وام‌های کارگشایی در زمینه‌های هزینه‌های ازدواج، تهیه جهیزیه، درمان بیماری، کمک‌هزینه‌های تحصیلی، اجاره و تعمیرات مسکن بوده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۹۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید