جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۳
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۴۰۸۶
گزارشگر : ۷۸

تشریح اقدامات کمیته امداد خراسان شمالی در حفظ سلامت مددجویان در مقابل کرونا

(یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹) ۱۳:۵۳

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی مجموع اقدامات این نهاد در حوزه پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد  در دیدار عیدانه با خبرنگاران یکی از دغدغه‌های این نهاد را رسیدگی به وضعیت سلامت خانوارهای تحت حمایت در مقابل بیماری عنوان کرد و افزود: تاکنون جلسات مختلفی با مجموعه همکاران این نهاد برای رسیدگی به وضعیت بهداشتی و درمانی مددجویان در مقابله با ویروس کرونا انجام‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: ستاد پیشگیری از کرونا از همان روزهای ابتدایی شیوع این بیماری در این نهاد تشکیل شد و به همان نسبت در شهرستان‌های زیرمجموعه نیز با مدیریت روسای شهرستان‌ها و باهدف رسیدگی بهتر به‌سلامت مددجویان شکل گرفت.
 مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی فراهم‌سازی سامانه غیرحضوری خدمات‌دهی به مددجویان را ازجمله اقدامات این نهاد در پیشگیری از بیماری کرونا برشمرد و افزود: زیرساخت‌های مراجعه غیرحضوری توسط سامانه e.emdad.ir فراهم‌شده که به‌این‌ترتیب مددجویان می‌توانند از طریق ثبت درخواست‌های خود در این سامانه در کمترین زمان ممکن خدمات دریافت کنند.
الهی راد اضافه کرد: در جهت آگاه‌سازی مخاطبان از خدمات غیرحضوری این نهاد، اطلاع‌رسانی‌های مختلفی از طریق فضای مجازی، رادیوتلویزیون و پیامک انجام‌گرفته است و تاکنون بیش از ۱۲۰۰ درخواست در این سامانه الکترونیکی ثبت و رسیدگی شده است.
وی همچنین برقراری تماس تلفنی مشاوران خانواده با مددجویان در شهرستان‌ها و همچنین توزیع شماره تلفن مددکاری فعال بین خانوارهای مددجو در جهت رسیدگی به درخواست‌های آن‌ها را سایر اقدامات حوزه مبارزه با بیماری کرونا عنوان کرد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی افزود: علاوه بر موارد فوق تلفن گویا ۰۹۶۸۸۷ نیز در اختیار مددجویان قرار دارد که جامعه هدف این نهاد با تماس با این شماره تلفن می‌توانند درخواست‌های خود را ثبت تا از طریق معاونین به مددکاران زیرمجموعه ارجاع و در اسرع وقت رسیدگی شود.
الهی راد بابیان اینکه هم‌اکنون بیش از 1400 بیمار خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت این نهاد قرار دارند، اظهار داشت: با توجه به آسیب‌پذیر بودن این افراد در مقابل بیماری کرونا، اقدامات ویژه مراقبتی و بهداشتی برای این بیماران انجام‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: 700 میلیون تومان اعتبار از سوی بنیاد مستضعفان به این نهاد اهدا شد که تمامی آن با اولویت بیماران خاص و صعب‌العلاج، سالمندان و اقشار آسیب‌پذیر به‌صورت مستقیم به‌حساب آن‌ها واریز شد به‌طوری‌که 7 هزار نفر از مددجویان از این خدمت بهره‌مند شدند؛ همچنین از محل منابع کمک‌های جشن نیکوکاری نیز مبلغ 300 میلیون تومان در قالب خرید ملزومات بهداشتی برای مددجویان هزینه شد.
وی بابیان اینکه ملزومات بهداشتی خانوارهای مددجوی روستایی نیز از طریق بسیج و سپاه در حال توزیع است، تصریح کرد: از محل کمک‌های مردمی و مراکز نیکوکاری نیز بیش از 18 هزار و 200 بسته بهداشتی بین خانوارهای تحت حمایت این نهاد توزیع شد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه به ورود مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد به تأمین نیازهای بهداشتی مردم اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۲۴۰ هزار ماسک و لوازم بهداشتی از طریق تولیدی‌های این نهاد تهیه و به مراکز درمانی و بیمارستانی اهداشده است
الهی راد با اشاره به آسیب‌های واردشده به اقتصاد خانواده‌های نیازمند ازجمله کارگران فصلی نیز گفت: برای کمک به تأمین بخشی از نیازهای معیشتی این افراد به‌تازگی 8400 خانوارموردی که اطلاعات آن‌ها در سامانه این نهاد ثبت بود به دولت معرفی شد تا از کمک‌های معیشتی بهره‌مند شوند
وی اظهار داشت: درمان بیماران مددجوی مبتلابه کرونا نیز با هماهنگی صورت گرفته با بیمه سلامت و بدون رعایت نظام ارجاع انجام می‌شود و هزینه‌های بیماران نیز توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود.
وی در پایان یادآور شد: همچنین اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه افرادی که از صندوق امداد ولایت این نهاد وام گرفته بودند سه ماه با تأخیر دریافت می‌شود.
وی اضافه کرد: برای کمک به معیشت مددجویان نیز 13 هزار و 220 بسته معیشتی و غذایی توزیع‌شده است اما با توجه به کم بودن اعتبارات، نیاز به ورود جدی خیران در این عرصه هستیم.
وی با اشاره به اینکه بخش قابل‌توجهی از منابع این نهاد از محل کمک‌های مردمی ازجمله صدقات تأمین می‌شود، اظهار داشت: این در حالی است که هم‌اکنون به دلیل حفظ سلامت همشهریان جمع‌آوری صدقات انجام نمی‌شود بر این اساس از خیران عزیز تقاضا داریم برای پرداخت کمک‌ها و صدقات خود از طریق آسان پرداخت #1*8877* با کد و پیش‌شماره استان 058 استفاده نمایند.انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید