جزییات خبر

شنبه / ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۲۳:۱۵
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۴۱۰۱
گزارشگر : ۷۸

۳۴۶۲ مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی صاحب شغل شدند

(شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹) ۲۳:۱۵

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه سه هزار و ۴۶۲ مددجوی این نهاد طی سال ۹۸ صاحب شغل شده‌اند، گفت: 386 مددجو توسط بنگاه‌های کاریابی و سه هزار و 76 نفر نیز از طریق دریافت تسهیلات اشتغال مشغول به کار شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه سه هزار و 76 نفر از مددجویان این نهاد با دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه موفق به ایجاد شغل مناسب شدند، افزود: برای اشتغال‌زایی این افراد بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از محل منابع بانک‌ها، صندوق امداد ولایت و توسعه طرح‌های اشتغال روستایی هزینه شده است.
وی اظهار داشت: از مجموع طرح‌های اشتغال سال گذشته دو هزار و ۳۸۲ طرح معادل 78 درصد ویژه مددجویان روستایی و حدود ۷۰۰ طرح نیز برای مددجویان شهری اجراشده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه حدود دو هزار طرح ویژه مددجویان و فرزندان آن‌ها اجراشده است، ادامه داد: حدود هزار و ۱۰۰ طرح نیز برای اقشار آسیب‌پذیر اجراشده است.
الهی راد طرح‌های اشتغال ایجادشده را در بخش‌های کار انگیزی، توان‌افزایی و خودکفایی عنوان کرد و گفت: ۲۶۱ طرح بااعتبار بیش از ۳۰۰ میلیون تومان در بخش کارانگیزی، ۳۳ طرح بااعتبار ۳۸۰ میلیون تومان در بخش توان‌افزایی و دو هزار و ۷۸۲ طرح بااعتبار حدود ۱۲۹ میلیارد تومان در قالب خودکفایی اجراشده است.
وی در ادامه با یادآوری اینکه 386 نفر از مددجویان تحت حمایت نیز از طریق کاریابی صاحب شغل شدند، اظهار کرد: بیش از 100 نفر این مددجویان در مناطق محروم با ضریب 6،7،8 ساکن هستند.
وی ادامه داد:  از مجموع کاریابی انجام شده  113 نفر زن و 255 نفر نیز مرد بودند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خاطرنشان کرد: درمجموع بیش از 991 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد طی سال گذشته با دریافت تسهیلات اشتغال و بنگاه‌های کاریابی صاحب شغل شدند.
الهی راد مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد را ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه درآمدزایی برای خانواده‌ها و توانمندسازی آن‌ها دانست و گفت: طرح‌های اشتغال کمیته امداد در زمینه‌های مختلف ازجمله دامداری، کشاورزی و باغداری، صنایع‌دستی، صنفی، صنعتی و حمل‌ونقل بوده است.
وی همچنین بر اهمیت موضوع نظارت بر طرح‌های اشتغال کمیته تأکید کرد و افزود: به‌منظور پایداری طرح‌های اشتغال و ارائه راهنمایی و مشاوره به مجریان طرح‌های اشتغال نظارت‌های فنی متعددی بر طرح‌های کمیته امداد انجام‌شده است.
 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۸۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید