جزییات خبر

دوشنبه / ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۹
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۴۱۵۴
گزارشگر : ۹۴

پرداخت 143 میلیارد تومان کمک‌معیشت به مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

(دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹) ۱۲:۳۹

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 143 میلیارد و 888 میلیون تومان کمک‌معیشت به مددجویان کمیته امداد این استان در سال گذشته پرداخت شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: کمیته امداد نهادی حمایتی است که به تدبیر امام راحل به‌منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه تأسیس شد و جهت رفاه حال خانواده‌های نیازمندی که به دلایلی چون فقدان و ازکارافتادگی سرپرست، معلولیت و بیماری سرپرست و یا هر مورد دیگری تحت حمایت این نهاد قرار می‌گیرند، ارائه خدمت می‌کند.
وی بابیان اینکه در حال حاضر 45 هزار و 126 خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند، افزود: در سال گذشته 143 میلیارد و 888 میلیون تومان کمک‌معیشت به این خانوارها پرداخت شد.
مبشری با اشاره به اینکه 30 هزار و 892 خانوار از تحت پوششی‌های این نهاد، مددجویان دائمی هستند، گفت: 14 هزار و 234 خانوار نیز از محل تبصره 14 به جمع مددجویان این نهاد اضافه‌شده و از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.
وی پرداخت کمک‌معیشت و مستمری ماهیانه را به‌عنوان رفع بخشی از کاستی‌ها و نیازهای معیشتی خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد و یادآور شد: ارائه خدماتی چون کمک‌هزینه‌های تحصیلی، درمانی، برگزاری دوره‌های آموزشی، تأمین کمک‌هزینه جهیزیه، احداث و تعمیر منازل مددجویان تحت حمایت، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه‌ و…بخشی از اقدامات این نهاد است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، هدف اصلی کمیته امداد را رسیدگی به احوال نیازمندان و تهیدستان برشمرد و بیان داشت: ارائه خدمات هدفمند یکی از راهکارهای کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان و همچنین جلوگیری از وابستگی آن‌ها به این نهاد است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید