جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۱۶۸
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه قزوین:

تلاش کنید مددجوی تحت حمایت ، مددکار شود

(چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹) ۱۲:۳۹

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: در مواردی دیده می شود که مددجویی که تا دیروز تحت حمایت بوده، امروز خودش حامی محرومان شده یعنی مددجوی دیروز، امروز خود مددکار شده است بنابراین باید تلاش شود تا این سبک کار عمق یابد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ آیت ا... عبدالکریم عابدینی در نشست مشترک معرفی مدیرکل جدید کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: کار کمیته امداد سراسر امانتداری است از این رو با توجه به آیه صریح قرآن مبنی بر اینکه امانت را باید به اهلش بسپارید، کار در کمیته امداد نیز باید به اهلش سپرده شود.

وی ادامه داد: بسیار خداوند سبحان را شاکریم که منصوبان این نهاد افراد پایبند به موازین شرعی و قانون هستند و البته لازمه کار نهادهایی چون کمیته امداد نیز کسب اعتماد مردمی است.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: هرچه عمق و وسعت این اعتماد در کمیته امداد بیشتر شود در کارتان بیشتر موفق می شوید و قطع یقین عمل به دستورات الهی و نیت الهی در این زمینه موثر است.

وی با اشاره به برخی سوء استفاده ها در استان و رسوایی مسئولان ادارت آن در آستانه انتخابات افزود: عملکرد قانونی و مبتنی بر موازین شرعی مسئولان کمیته امداد مایه امید و مباهات است و انتظاری جز این نیست چراکه کار جمع آوری وجوه شرعی مردم باید با دقت نظرهای شرعی و موازین احکام اسلامی اجرا شود.

آیت ا... عابدینی خطاب به مدیرکل جدید کمیته امداد خاطرنشان کرد: چون گذشته امانتدار ی صادق باشید و حتی این روحیه را بیش از پیش تقویت کنید و اعتمادها را بالا ببرید چراکه اعتماد مردمی سرمایه کار خدمت به نیازمندان است.

وی تصریح کرد: سیاست توانمندسسازی کمیته امداد امام (ره) رویکرد مثبت و برجسته ای است که ضمن ارتقای وضعیت زندگی مددجویان، در مواردی دیده می شود که مددجویی که تا دیروز تحت حمایت بوده، امروز خودش حامی محرومان شده یعنی مددجوی دیروز، امروز خود مددکار شده است بنابراین باید تلاش شود تا این سبک کار عمق یابد.

* استفاده از ظرفیت ها راه قوی شدن

استاندار قزوین نیز گفت: نگاه حمایت نمی تواند علاج کار محرومیت زدایی باشد بلکه باید توانمندسازی استمرار یابد تا ظرفیت های مختلف به میدان بیاید، آن گاه با استفاده از استعدادهای مختلف جامعه را توانمند می کنیم.

هدایت ا... جمالی پور افزود: باید ظرفیت سازی کنیم تا کسی که نیازمند است بتواند درآمدزایی کند، در کشور ما نعمت و ظرفیت های زیادی داریم که به واسطه آن نباید فقر وجود داشته باشد از این رو باید فقیر نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: هدر رفت منابع و سرمایه ها یکی از مشکلات امروز جامعه است که باید هنر ما اقتصادی کردن کارها و جلوگیری از هدر رفت منابع باشد و برای این منظور تقویت فرصت ها و توانایی ها یک ضرورت است.

استاندار قزوین با اشاره به موفقیت های حاصل شده در امر توانمندسازی مددجویان اظهارکرد: باید از ظرفیت ها استفاده کنیم تا غنی و قوی شویم البته توانمندسازی مددجویان به هدایت انسان ها به سوی جایگاه واقعی کمک می کند.

* ضرورت تقویت جبهه اقتصادی

قائم مقام کمیته امداد نیز گفت: در حال حاضر حدود دو میلیون و 400 هزار خانوار با جمعیت چهار میلیون و 800 هزار نفری تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور هستند.

حسین صمصامی ادامه داد: سال 98 کمیته امداد امام خمینی (ره) بیش از 170 هزار فقره تسهیلات اشتغال زایی پرداخت کرده است و در زمینه مشارکت مردمی نیز طی 11 ماهه دو هزار و 650 میلیارد تومان کمک مردم را شاهد بوده ایم که با یاری خداوند سبحان و به واسطه اعتماد مردمی جمع آوری شده است.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی حاضر و مشکلات مضاعف ناشی از بیماری کرونا توضیح داد: در شرایط حاضر آسیب های مختلفی متوجه اقشار مختلف جامعه شده است و در این میان آسیب و فشار وارده بر افراد  نیازمند و فقیر بیشتر از سایر افراد است.

قائم مقام کمیته امداد یادآورشد: باید با تقویت جبهه اقتصادی و هم افزایی بین بخشی و استفاده از ظرفیت های مختلف درون و برون سازمانی، ارتقای زندگی مددجویان را بیش از پیش ارتقا دهیم.

شایسته ذکر است که با تودیع مجید مومنی، مهرعلی حق گویان به عنوان مدیرکل کمیته امداد استان قزوین معرفی شد.

حق گویان مدیرکلی حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد کشور و دستیاری مدیرکل دفتر نظارت و رسیدگی به شکایات کمیته امداد کشور و معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین را در کارنامه فعالیت خود دارد.     

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۶۹۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید