جزییات خبر

سه شنبه / ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۲۰:۴۱
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۴۱۷۵
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی تاکید کرد:

محل هزینه کرد کمک ها برای مردم شفاف‌سازی شود

(سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹) ۲۰:۴۱

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در آیین معارفه رئیس شهرستان های شیروان و فاروج با بیان برنامه های راهبردی سال ۹۹ و تشریح ماموریت های محوله امدادگران این نهاد؛ نسبت به همدلی و همکاری هدفمند بین امدادگران تاکید کرد.

مجید الهی راد در جمع امدادگران این نهاد در دو شهرستان شیروان و فاروج به بیان راهبردهای ابلاغی ریاست محترم کمیته امداد در سال ۹۹  پرداخت و اظهار داشت: برون سپاری برخی خدمات ،کاهش پرونده های مددکاران و تقویت مشارکت های مردمی از مهمترین برنامه های راهبردی سال جاری است.
وی بهره برداری از تمام ظرفیت های موجود در جهت جذب مشارکت های مردمی و تبلیغ روش های پرداخت غیر حضوری را  نیز مهم ارزیابی کرد و گفت: تبلیغ روشهای غیرحضوری در خدمتگزاری به محرومین و جذب مشارکت های مردمی  باید در راس فعالیت های حوزه مشارکت ها باشد.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی به شفاف سازی کمک های مردمی  و نحوه هزینه کرد آن تاکید کرد و گفت: باید با مردم شفاف باشیم و مردم نسبت به کمک های خود مطلع باشند‌.
الهی راداطلاع رسانی نحوه هزینه کرد کمک های مردمی از طریق فضای مجازی و یا ارسال گزارش مکتوب را از جمله فرآیندهای شافیت عملکرد این نهاد در بین جامعه عنوان کرد.
وی با بیان اینکه  باید ارتباط و گفتار صحیح امدادگران با مردم موثر و کاربردی شود، خاطر نشان کرد:مردم شریف استان در جشن نیکوکاری کمک های خوبی داشتند و امیدوارم اتفاقات خوبی در سال جاری رقم بخورد.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی  مسئولیت را امانتی بر گردن افراد دانست و گفت: مسئولیت فرصتی است برای خدمت بیشتر به مردم و تغییرات مدیریتی تنها برای بهبود بخشیدن به خدمت صادقانه است.
الهی راد در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط حاد امروز جامعه در مقابله با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: وجود ویروس کرونا نشان از ضعف بشریت در مقابل اراده خداوند است و فرصتی است که انسان نسبت به فقیر بودن خود پی ببرد.
وی توجه به جایگاه فضائل اخلاقی و تقویت معنویت و روحیه انقلابی را در بین امدادگران در عرصه خدمت رسانی به محرومین مهم برشمرد وافزود: محیط خدمت باید مبرا از هر گونه آسیب و انحراف باشد و امدادگران متخلق به آداب اسلامی باشند و خود را میزان برای سنجش عملکرد خود و رفتار با ولینعمتان قرا داده و بیان داشتند :غفلت نسبت به جایگاه حساس خطیر امداد رسانی یکی از معایب بزرگ  در عرصه خدمت گزاری به مردم است و باید از تمامی فرصت های موجود به نفع محرومین استفاده کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی شکرگزاری در خدمت گزاری به مردم را مهم برشمرد و افزود:  اگر قدردان جایگاه امروزمان باشیم خداوند نعمت های خودش را بیشتر خواهد نمود.
الهی راد با اشاره به آیات قرآنی در زمینه خلوص و صداقت در کار گفت: خالصانه خدا را بخوانیم طوری نباشد که تنها در مواقع اضطرار سراغ خدا را بگیریم.
وی به برکات ایام نیمه شعبان و بهره گیری از فیوضات این ماه برای خدمت به نیازمندان اشاره و تصریح کرد: باید از فرصت ماه شعبان المعظم برای خدمت به محرومین استان استفاده کنیم .
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی در ادامه ضمن تقدیر از روسای شهرهای شیروان و فاروج در خصوص نحوه خدمت به مردم خاطر نشان کرد: عوض شدن صحنه مسئولیت فرصت خوبی برای انتقال تجربیات به سایر حوزه ها و بهره برداری به نفع ولی نعمتان این نهاد است.
الهی راد به تلخی ها و مشکلات سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: درکنار تمام سختی های سال قبل اتفاقات خوبی نیز با همدلی همکاران در حوزه های مختلف امداد از جمله ساخت مسکن ، ایجاد اشتغال و مشارکت خوب مردم در کمک به نیازمندان اتفاق افتاد. 
.  
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید