جزییات خبر

دوشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۹
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۴۵۸۱
گزارشگر : ۸۸

بسته تشویقی اشتغالزایی کمیته امداد برای کارفرمایان

(دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۱۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گلستان ازبسته تشویقی اشتغالزایی این نهاد برای ارائه تسهیلات کارفرمایی در صورت به‌کارگیری و اشتغال مددجویان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،مهدی نظری، معاون اشتغال کمیته امداد استان گلستان گفت: کارفرمایان در مشاغل و صنوف مختلف در ازای استخدام هر یک از مددجویان کمیته امداد از بسته های تشویقی مانند پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال و یا تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می شوند.
وی با بیان اینکه سقف پرداخت تسهیلات با استخدام ۱۰ نفر انجام می شود، افزود: به ازای استخدام هر نفر از مددجویان ، مبلغ ۵۰میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت هفت ساله در صورت انعقاد قرارداد مطابق قانون کار و بیمه تامین اجتماعی به کارفرمایان پرداخت می شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گلستان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت ایجاد اشتغال کارفرمایان و کارآفرینان برای توانمندسازی و کسب درآمد پایدار اقشار نیازمند و مددجویان کمیته امداد در دستور کار این نهاد درسال جاری قرار دارد.
وی عنوان کرد: در بخش کارفرمایی، کارآفرینانی که در زمینه های تولیدی ،خدماتی ، کشاورزی و باغداری اشتغال داشته و امکان این را دارند تا با تزریق سرمایه قرض الحسنه، تعداد افراد شاغل را در مجموعه خود افزایش دهند، می توانند از تسهیلات کارفرمایی بهره مند شوند.
نظری گفت:درصورت تمایل کارفرمایان به بهره مندی از این تسهیلات به ادارات کمیته امداد شهرستانها و استان مراجعه کنند.
گفتنی است،سال گذشته تعداد 144 نفر مددجو با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و 200 میلیون تومان با اجرای طرح کارآفرینی مشغول به کار شدند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید