جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۹:۰۲
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۴۷۷۵
گزارشگر : ۸۸

اقدامات کمیته امداد استان گلستان در دوران شیوع ویروس کرونا

(چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۹:۰۲

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان به اقدامات این نهاد در حوزه پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا در بین مددجویان پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این نهاد در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا مبلغ یک میلیارد تومان برای 10 هزار مددجوی گلستانی با اولویت بیماران صعب العلاج و سالمند برای تهیه بسته های بهداشتی واریز کرد.
بابایی با اشاره به توزیع 17 هزار بسته بهداشتی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان در دوران شیوع کرونا افزود: 10 هزار بسته بهداشتی به ارزش 343 میلیون تومان اهدایی همکاران کمیته امداد و خیران ، 2هزار بسته بهداشتی اهدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به ارزش 140 میلیون تومان و5هزار مایع ضدعفونی کننده اهدایی شرکت به بان شیمی گلستان به ارزش 45 میلیون تومان در مراحل مختلف بین مددجویان و نیازمندان توزیع شد.
وی عنوان کرد: هشت هزار سبد غذایی به ارزش 800میلیون تومان با مشارکت قرارگاه مدافعان سلامت استان با اولویت مددجویان تحت حمایت این نهاد توزیع شد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به اختصاص یک میلیارد تومان مساعدت به 3هزار خانوار نیازمندغیر تحت حمایت خسارت دیده ناشی از بیماری کرونا گفت: 7 هزار سبد غذایی به ارزش 143 میلیون تومان از محل اعتبارات کمیته امداد،فرمانداریها، شهرداریها، سمن ها و مراکزنیکوکاری بین خانواده های نیازمند در دوران شیوع بیماری کرونا توزیع شد.
وی یادآور شد: با هدف آگاه سازی جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد، 10 هزار تراکت آموزش بهداشت فردی در بین مددجویان و ارباب رجوعان این نهاد توزیع شد.
بابایی عنوان کرد: کمیته امداد استان گلستان نیز در شرایط بحرانی ناشی از کرونا، پس از بررسی‌های لازم برای جبران آسیب های مالی بخشی از اقشار آسیب پذیر و نیازمند، 3 هزار خانواده‌ نیازمند را در اسفندماه از محل تبصره 14 تحت حمایت این نهاد درآورد.
وی همچنین از خیران و نیکوکاران خواست تا در این روزهای سخت، مددجویان کمیته امداد را از یاد نبرده  و یاریگر مستمندان و نیازمندان این نهاد باشند.
وی افزود: با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، از همه مردم خیر و نیکوکار دعوت می کنیم تا با مشارکت در طرح های کمیته امداد از جمله طرح ایران همدل،طرح اکرام ایتام و اطعام مهدوی نیازمندان به یاری محرومان بشتابند و کمک ها و نذورات خود را به این نهاد اهداء کنند.
بابایی با تشریح روش‌های غیر حضوری رسیدگی و پاسخگویی به درخواست‌های مددجویان در  ماه های اخیر گفت: با هدف کاهش مراجعه حضوری، حفظ سلامت خانواده ها و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا ، ۲۶  سرفصل خدمتی کمیته امداد در  حوزه های مختلف به صورت الکترونیک و از طریق سایت  e.emdad.ir   به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان ارائه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان عنوان کرد: هم استانی های عزیز می توانند از طریق واریز کمکهای نقدی خود به شماره‌ حساب ۰۱۱۱۸۰۴۶۸۹۰۰۸ بانک ملی و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۰۲۲۶ نزد بانک ملی و یا شماره گیری #۰۱۷*۸۸۷۷*  این نهاد را در کمک به مددجویان و نیازمندان یاری کنند.
گفتنی است،در حال حاضر ۷۸ هزار خانوار گلستانی با جمعیت ۱۴۵ هزار نفری، تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۶۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید