جزییات خبر

سه شنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۴۹۴۱
گزارشگر : ۸۸
استاندار گلستان

یک سوم خانواده های گلستانی نیازمند کمک معیشتی هستند

(سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۳۰

دکترحق شناس،استاندار گلستان گفت: نزدیک به یک سوم خانوارها در گلستان نیاز به کمک های معیشتی دارند و مستمری این افراد از نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی تامین می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، هادی حق شناس،استاندار گلستان در  مراسم رزمایش "همدلی برای ایران همدل" توسط کمیته امداد استان گفت: از 120 هزار خانوار معیشت بگیر سطح استان،78 هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد و نزدیک به 40 هزار خانواده نیز تحت حمایت بهزیستی قرار دارند.
وی با توجه به ضرورت اجرای طرح هوشمندانه مواسات و همدلی مقام معظم رهبری در ایام کرونا در ماه رمضان افزود: طبق  برنامه ریزی انجام شده تا پایان ماه مبارک رمضان 200 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده توزیع می شود.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در استان گلستان 15 هزار نفر برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام و بیش از 12 هزار نفر نیز از بیمه بیکاری در ایام شیوع ویروس کرونا بهره مند می شوند که  این آمار نشان دهنده این است خانواده های زیادی در استان آسیب دیده اند.
دکتر حق شناس با تاکید بر تاسی مسئولان استان از سیره ی امیرالمومنین (ع) در کمک به نیازمندان تصریح کرد: بیش از 9 هزار یتیم در استان گلستان نیازمند حمایت هستند که این فرزندان ایتام علاوه بر کمک های معیشتی،نیازمند حمایت های آموزشی و تحصیلی نیز هستند، چراکه عدم حمایت آنان در حال حاضر موجب تحمیل هزینه های آتی برای جامعه خواهد شد.
وی با اشاره به شب های احیاء و یاری رسانی مولای متقیان به نیازمندان افزود: نیازمندان پس از شهادت امام علی (ع) و به دلیل قطع کمک ها متوجه حمایت های ایشان شدند و به همین دلیل خیرانی که استطاعت دارند می توانند در خفا و پنهانی دستگیری از نیازمندان را انجام دهند.

 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۷۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید