جزییات خبر

سه شنبه / ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۴۹۴۲
گزارشگر : ۸۸
رزمایش همدلی، برای ایران همدل

توزیع20 هزار سبد غذایی بین مددجویان گلستانی

(سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۲:۰۰

مراسم توزیع 20 هزارسبد کالا با شعار "همدلی برای ایران همدل"،با حضور دکتر حق شناس،استاندار گلستان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری،این نهاد با اجرای رزمایش "همدلی،برای ایران همدل"،20 هزار سبد غذایی به ارزش 2 میلیارد تومان بین مددجویان گلستانی توزیع کرد.
وی با اشاره به اینکه سال 98 با روزهای سختی درسیل آغاز و با ویروس کرونا خاتمه یافت افزود: از واحدهای مسکونی  آسیب دیده از سیل 98 ، بیش از دو هزار و 500 واحد مسکونی مددجویان گلستانی خسارت دیده، که دو هزار واحد مسکونی آن به بهره برداری رسیده است.
بابایی عنوان کرد: تفاهم‌نامه ساخت سه هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در استان با همکاری سازمان برنامه و بودجه، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیادمسکن به امضا رسیده که از این تعداد هزار و 500 واحد مسکونی آن به مددجویان کمیته امداد استان اختصاص یافت و تا یکسال آِینده به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خاطرنشان کرد: این نهاد با کمک ستاد اجرایی فرمان امام(ره)،بنیاد مستضعفان و خیران، به خانوارهای متاثر از سیل ، چهار هزار و500 سری لوازم خانگی اهدا کرد.
وی گفت: با توجه به اینکه 50 درصد از 78 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان را افراد سالمند و بخشی را نیز بیماران خاص و صعب العلاج تشکیل می دهند،35 هزار بسته بهداشتی در روزهای نخست شیوع کرونا بین آنها توزیع شد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به اختصاص یک میلیارد تومان مساعدت به سه هزار و 500 خانوار غیرمددجوی خسارت دیده ناشی از بیماری کرونا عنوان کرد: در شرایط بحرانی ناشی از کرونا، پس از بررسی‌های لازم برای جبران آسیب های مالی بخشی از اقشار آسیب پذیر ، سه هزار و 500 خانواده‌ نیازمند از محل تبصره ۱۴، در اسفندماه تحت حمایت این نهاد درآمدند.
بابایی با اشاره به لبیک کمیته امداد به فرمایشات مقام عظمای ولایت برای اجرای رزمایش مواسات و همدلی، گفت: در مراحل گذشته 27 هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد گلستان از بسته های معیشتی بهره مند شدند و امروز در نیمه ماه مبارک رمضان نیز، 20 هزار بسته معیشتی دیگر برای توزیع بین مددجویان کمیته امداد اختصاص یافت.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان افزود: با برآورد انجام شده امیدواریم تا پایان ماه پرفیض رمضان تمامی 78 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد از یک مرحله سبد کالا بهره مند شوند.
بابایی تصریح کرد:تاکنون با همکاری مردم و خیران عزیز،102 هزار پرس غذای گرم بین مددجویان و نیازمندان گلستانی توزیع شده است و امیدواریم تا پایان ماه رمضان،200 هزار پرس غذای گرم توسط آشپزخانه های اطعام مهدوی در سطح استان توزیع شود.
بابایی با بیان اینکه 400 حامی ایتام و محسنین از نیمه شعبان تاکنون با تاسی ازسیره امیرمومنان، حضرت علی (ع) سرپرستی معنوی فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد را برعهده گرفته اند گفت: در این نهاد،۲۰ هزار حامی از  ۹ هزار و ۲۷۰ فرزند یتیم و محسنین گلستانی حمایت می کنند.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۸۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید