جزییات خبر

دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۴
سرویس : خبر در آیینه رسانه
کد خبر : ۱۷۵۶۳۴
گزارشگر : ۴۸۷
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خبر داد:

پرداخت ۲۳۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد

(دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۵۴

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: با توجه به تلاش همکاران و برنامه‌ریزی‌های به انجام رسیده از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ ۲۳۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب اشتغال، کارگشایی، ضروری و خرید یا احداث مسکن به مددجویان کمیته امداد و نیازمندان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی عاشوری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه با توجه به مصوبه کمیته امداد امسال درمجموع سه هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض و الحسنه توسط این صندوق به مددجویان کمیته امداد و نیازمندان پرداخت خواهد شد، افزود: با توجه به مصوبات سال گذشته مبنی بر پرداخت دو هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه تا پایان سال ۹۸ این رقم، با ۱۶ درصد بیش از سقف تعیین شده به ۲۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
 
به گفته وی، تسهیلات پرداختی به مددجویان در چهار فصل در قالب اشتغال، کارگشاریی، ضروری و مسکن ارائه خواهد شد که اعتبارات در نظر گرفته شده برای اشتغال ۶۱۰ میلیارد تومان، ضروری یا همان کارگشایی ۱۶۶۶ میلیارد تومان، خرید و احداث مسکن ۵۶۴ میلیارد تومان و نیز ودیعه مسکن ۱۶۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
 
وی با بیان اینکه برای سه ماهه ابتدای امسال نیز مبلغ ۷۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان و نیازمندان برای مراکز استانهای کشور تامین اعتبار شده، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۴ هزار فقره وام قرض الحسنه به مددجویان کمیته ونیازمندان پرداخت شده است.
 
به گفته عاشوری بر اساس مصوبه کمیته امداد، سقف وام های پرداختی قرض الحسنه برای کارگشایی پنج میلیون تومان، ودیعه مسکن ۲۰ میلیون تومان، اشتغال ۳۰ میلیون تومان و خرید یا احداث  مسکن نیز۳۰ میلیون تومان تعیین شده است.
 
وی با بیان اینکه اقساط بازپرداخت وام های یادشده در قالب ۳۶ و ۶۰ ماهه است، افزود: برای وام های تا سقف پنج میلیون تومان هیچگونه سود یا کارمزدی در نظر گرفته نشده و از این رقم به بالا تنها برای یکبار مبلغ سه درصد به عنوان مزد کار اخذ خواهد شد.
 
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد گفت: با توجه به موافقت های به انجام رسیده متقاضیان تسهیلات  ۵۰ میلیون تومانی نیز به بانک های طرف قرار داد کمیته امداد معرفی خواهند شد.
 
وی با بیان اینکه در سیستم صندوق قرض الحسنه امداد ولایت موضوعی به نام جریمه تاخیر پرداخت اقساط وجود ندارد، تصریح کرد: اکنون چهار و نیم میلیون فقره حساب در قالب مددجویان، کارکنان، خیرین و غیره در صندوق های امداد ولایت سراسر کشور فعال است.
 
عاشوری با استقبال از سپرده گذاران برای مشارکت در این امر خیر و اینکه افراد سپرده گذار درهر مقطع زمانی می تواند سپرده خود به هر میزان برداشت کنند، اظهار داشت: از تعداد چهار و نیم میلیون عضو صندوق امداد ولایت حدود ۵۰۰ هزار نفر مربوط به خیرین نیکوکاری است که برای کمک به اقشار نیازمند جامعه مبلغ ۱۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه خود را در اختیار این صندوق گذاشته اند.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۸۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید