جزییات خبر

یکشنبه / ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۲
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۵۷۴۵
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی:

حمایت دستگاه‌ها و رسانه ها از مراکز نیکوکاری گامی مؤثر در فقر زدایی است

(یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۴۲

طی سه ماهه نخست سال جاری مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی به منظور اشاعه فرهنگ انفاق و اثر بخشی مسئولیت اجتماعی با مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ، شرکت ها و اصحاب رسانه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، مجید مومنی ، مدیر کل کمیته امداد استان با بیان اینکه 48 هزارو 500 خانواده تحت حمایت کمیته امداد هستند ودامنه فعالیت کمیته امداد بسیار متنوع و در سرفصل‌های مختلف است، گفت: ایجاد 5200 فرصت شغلی، حمایت ویژه از طرح‌های دانش بنیان و ساخت هزار واحد مسکونی برای مددجویان با همکاری خیران در سال جهش تولید از برنامه‌های کمیته امداد است که همکاری مجموعه دستگاه‌ها در تحقق این برنامه ها مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه حمایت دستگاه‌ها و رسانه ها از مراکز نیکوکاری گامی مؤثر در فقر زدایی است ، اظهار کرد: ایجاد مرکز نیکوکاری بازار، مرکز نیکوکاری سازمان بسیج طلاب، مرکز نیکوکاری کانون وکلاء و مرکز نیکوکاری خبرگزاری ایرنا با انجام این دیدارها در دست اقدام است.

وی افزود: انعقاد تفاهم نامه همکاری، بررسی مفاد تفاهم نامه و میزان درصد عمل به بندهای تفاهم نامه‌های منعقد شده با دستگاه‌های اجرایی از جمله با اداره کل پست ، سازمان فرهنگی،هنری شهرداری ، اداره کل اوقاف و امور خیریه ،بسیج سازندگی ، آستان قدس رضوی‏،کانون فرهنگی مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی ،دانشگاه علوم پزشکی وسازمان آموزش فنی و حرفه ای از اقدامات انجام شده بوده است.

مومنی با اشاره به اینکه حرکت کمیته امداد به سمت مردمی شدن است و53 درصد پرداختی کمیته امداد از منابع غیر دولتی (مشارکت مردمی و سایر منابع) تأمین می شود ، افزود: مسکن مهم ترین نیاز خانواده های تحت حمایت است که نیازمند توجه ویژه و حمایت مسئولان و خیران است؛ 129 خانواده با سه فرزند یتیم و بیشتر فاقد مسکن هستند و در منازل استیجاری زندگی می کنند و ساخت مسکن برای این تعداد خانواده در جلسات هم اندیشی با خیران و دستگاه‌های اجرایی بررسی شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان با کمک خیران 200 هزار غذای گرم و 11 هزار سبد غذایی بین نیازمندان توزیع شد، اضافه کرد: رعایت کرامت و عزت نفس خانواده‌های مددجویان مهم ترین رسالت کمیته امداد و امدادگران این نهاد است.

وی از حمایت 25 هزار حامی از هفت هزار فرزند ایتام و محسنین خبر داد و اظهار کرد: تعداد 160 شناسنامه ایتام و محسنین پیرو نشست هم اندیشی با دانشگاه علوم پزشکی تحویل نماینده امداد در دانشگاه شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در پایان ضمن تشکر از خیران ، نهادها و دستگاههای اجرایی ، شرکت ها و موسسات دولتی و خصوصی ، اصحاب رسانه و صدا و سیما در همکاری با این نهاد ، بیان کرد: صندوق امداد ولایت کمیته امداد زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می کند و عضو شبکه شتاب است؛ در صورت افتتاح حساب در این صندوق به همان میزان سپرده گذاری کمیته امداد اضافه کرده و می توانند از این محل سپرده گذاری با مدیریت خود وام قرض الحسنه پرداخت کنند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱,۱۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید