جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۵۸۳۶
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خبر داد؛

افزایش ۵۰ میلیارد تومانی اعتبارات اشتغال‌زایی در بخش بانک‌ها

(چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۶:۳۶

مدیرکل کمیته امداد خراسان ‌شمالی از افزایش 50 میلیارد تومان اعتبارات اشتغال مددجویان به برکت سفر رئیس کمیته امداد به این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده این نهاد در سال 99 گفت: امسال درمجموع بیش از 124 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال مددجویان این نهاد اختصاص‌یافته بود که به برکت سفر رئیس کمیته امداد این رقم به 173 میلیارد تومان افزایش‌یافته است.
وی بابیان اینکه از مجموع اعتبارات اشتغال سال 99 بیش از 107 میلیارد تومان خاصه در حوزه تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌های عامل استان (تبصره 16) پیش‌بینی‌شده بود، اظهار داشت: افزایش سهمیه اعتبارات اشتغال در سال جاری خاصه در قالب (تبصره 16) ویژه بانک‌های عامل اضافه شد و به‌این‌ترتیب این رقم به بیش از 157 میلیارد تومان افزایش‌یافته است.
وی ادامه داد:چهار میلیارد و 600 میلیون تومان نیز در حوزه توسعه اشتغال پایدار روستایی طی امسال به این نهاد اختصاص‌یافته است که با توجه شرایط بومی مناطق روستایی و محروم این استان پرداخت می‌شود.
وی همچنین میزان اعتبار پیش‌بینی‌شده اشتغال برای صندوق امداد ولایت را نیز 12 میلیارد و 400 میلیون تومان اعلام کرد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی به ارائه گزارشی از اقدامات اشتغال‌زایی این نهاد در سال 98 اشاره کرد و ادامه داد:برای اشتغال‌زایی مددجویان طی سال گذشته بیش از 130 میلیارد تومان از محل قرض‌الحسنه بانک‌ها، صندوق امداد ولایت و توسعه طرح‌های اشتغال روستایی هزینه شده است.
الهی راد خاطرنشان کرد: سه هزار و ۴۶۲ مددجوی این نهاد طی سال ۹۸ صاحب شغل شده‌اند که سه هزار و ۷۶ نفر از طریق دریافت تسهیلات مشغول به کار شدند.
وی با اشاره به اینکه 386 نفر از مددجویان نیز توسط بنگاه‌های کاریابی صاحب شغل شدند در خصوص اقدامات کاریابی برای مددجویان، گفت: برای هرکدام از کارفرمایانی که برای مددجویان شغل ایجاد کرده و حداقل حقوق قانون کار سال جاری را پرداخت کنند، یک بسته تشویقی در نظر گرفته‌شده است؛ این بسته شامل پرداخت حق بیمه کارفرما به مدت دو سال مشروط بر فعالیت و اشتغال مددجو به مدت پنج سال در مراکز و شرکت‌های اقتصادی موردنظر است.
الهی راد ادامه داد: کارفرمایان می‌توانند به‌جای استفاده از این بسته تشویقی، به ازای ایجاد شغل برای هر فرد مددجو، وام ۵۰ میلیون تومانی با بهره حداکثر شش درصد دریافت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۶۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید