جزییات خبر

یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۵
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۵۸۹۹
گزارشگر : ۹۹

ایجاد 270 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران از ایجاد 270 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت در خرداد ماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین فتح آبادی با اشاره تعطیلی بخش های مختلف کشور در ماه های فروردین و اردیبهشت به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: در خرداد  10میلیارد و 300 میلیون تومان برای ایجاد شغل به مددجویان تحت حمایت در استان تهران پرداخت که منجر به ایجاد 270 فرصت شغلی شد.

وی ادامه داد: 47 فرصت شغلی در روستاها و مابقی در شهرها ایجاد شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران خاطر نشان کرد: شش میلیارد تومان از تسهیلات در قالب مبالغ تبصره ۱۶ پرداخت شد و مابقی مبالغ با کمک صندوق امداد ولایت و هم افزایی بانک مهر پرداخت شده است.

فتح آبادی همچنین از 80 مورد کاریابی برای مددجویان تحت حمایت در ماه خرداد خبر داد و افزود: این تعداد کاریابی با معرفی مددجویان  به کارگاه ها، کارخانجات و... ایجاد شده است.

 وی با بیان اینکه خانواده‌های تحت حمایت می‌توانند با مراجعه به ادارات و دفاتر کمیته امداد از ظرفیت کاریابی شرکت‌های مختلف استفاده کنند، ادامه داد: کمیته امداد با بخش‌های خصوصی و دولتی قرارداد‌های برای جذب افراد بیکار تحت حمایت منعقد کرده است.

فتح آبادی گفت: برخی از کارفرمایان در قبال جذب هر مددجوی بیکار در کارگاه‌ها و کارخانجات خود، مبلغ 50 میلیون تومان وام دریافت می‌کنند، اما در مقابل، افرادی نیز هستند که به طور داوطلبانه خواستار جذب نیرو می‌شوند.

وی تصریح کرد: مددجویانی که به تازگی بخواهند کسب و‌ کاری را آغاز کنند می‌توانند با کمک راهبران شغلی، شغلی را که توانایی انجام آن را دارند، انتخاب کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید