جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۲
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۵۹۱۳
گزارشگر : ۸۹

6 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان چهارمحال و بختیاری پرداخت شد

(دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۴۲

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: در 3 ماهه نخست امسال 6 میلیارد و 50 میلیون تومان تسهیلات اشتغال از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های عامل به مددجویان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی ملک پور بیان کرد: از ابتدای امسال 163 طرح اشتغال از مجموعه طرح‌های ارائه شده مددجویان پس از بررسی جهت دریافت تسهیلات به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های عامل طرف قرارداد معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سقف دریافت تسهیلات اشتغال تا 50 میلیون تومان است افزود: با اجرای طرح‌های اشتغال، مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان که قادر به انجام کار هستند اما به علت مشکلات مالی توانایی تأمین ابزار کسب‌وکار را ندارند با دریافت تسهیلات زمینه اشتغال و خودکفایی خود و خانواده‌شان را فراهم می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: از مجموع 163 طرح، 60 طرح در زمینه دامپروری و مابقی نیز در زمینه کشاورزی، صنایع دستی، صنعتی، خدماتی، زنبورداری، فرش و حمل و نقل تسهیلات اشتغال دریافت کرده‌اند.

ملک پور بابیان اینکه از این مجموع 73 زن سرپرست خانوار تسهیلات اشتغال دریافت کرده‌اند عنوان کرد: طرح‌های اشتغال شامل خیاطی، آرایشگری، پرورش زنبور عسل، قالیبافی، گلیم‌بافی، صنایع‌دستی و مشاغل متنوع هستند که زنان سرپرست خانوار نیز از این طرح‌ها استقبال کرده‌اند.

انتهای پیام  

تعداد بازدید : ۷۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید