جزییات خبر

دوشنبه / ۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۶۳۵۵
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان اعلام کرد

روش های پرداخت نذر سلامت با مشارکت در تهیه قربانی برای نیازمندان

(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۰۰

مردم نیکوکار گلستانی در آستانه عید سعید قربان می توانند با اهدای قربانی یا پرداخت نقدی کمک‌های خود، در طرح نذر سلامت و تهیه گوشت قربانی برای نیازمندان مشارکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مردم خیر و نیکوکار می‌توانند با اهدای گوشت قربانی یا پرداخت کمک های نقدی خود، در امر خداپسندانه توزیع نذورات قربانی بین نیازمندان و محرومان مشارکت کنند.

بابایی به روش‌های غیرحضوری مشارکت مردم در طرح نذر سلامت پرداخت و گفت: علاوه بر پیش‌بینی کد دستوری #1*017*8877*، امکان پرداخت نذورات از طریق سایت کمیته امداد (بخش کمک‌های نقدی- نذر قربانی) به آدرس emdad.ir  و همچنین شماره حساب ۰۱۱۱۸۰۴۶۸۹۰۰۸ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۰۲۲۶ نزد بانک ملی فراهم شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از آمادگی ۲۶۰ پایگاه این نهاد برای جمع‌آوری و توزیع نذورات مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد و گفت: امسال تمامی دفاتر کمیته امداد در سطح استان،۱۸۰ مرکز نیکوکاری و ۶۰ پایگاه مستقر در میادین اصلی شهرها ، آماده جمع‌آوری نذورات و وجوهات مردم به مناسبت عید سعید قربان برای توزیع بین نیازمندان هستند.
وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، تمام پروتکل‌های بهداشتی در تمام مراحل ذبح تا توزیع گوشت قربانی با رعایت کامل ضوابط بهداشتی انجام می‌شود و در سریع‌ترین زمان به دست خانواده‌های نیازمند می‌رسد.
بابایی عنوان کرد: حامیان طرح اکرام ایتام ومحسنین نیز می‌توانندمبلغ نذورات قربانی خود را مستقیماً به‌حساب ایتام تحت حمایت واریز و یا به صورت حضوری،گوشت نذری  خود را به این نهاد تحویل دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان با پیش‌بینی جمع‌آوری ۲۵ میلیارد تومانی نذورات قربانی در سال جاری عنوان کرد: سال گذشته بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان نذورات عید قربان مردم نیکوکار استان توسط این نهاد بین نیازمندان توزیع شد.
وی با اشاره به تهیه ۲۰۰ راس گوسفند در آستانه عید سعید قربان به همت کمیته امداد استان و مرکز نیکوکاری مصلای شهرستان گرگان برای توزیع بین نیازمندان تحت حمایت این نهاد،خاطرنشان کرد: نیکوکاران گلستانی در روز عید سعید قربان می‌توانند نذورات خود اعم از دام زنده، گوشت و پوست دام را به پایگاه‌ها و ادارات این نهاد در سطح استان تحویل دهند و همچون سال‌های گذشته با کمک‌های بی‌دریغ خود شادی را در روز عید مهمان سفره نیازمندان کنند.
بابایی تصریح کرد:امسال امکان مشارکت مردم در پویش نذر قربانی با هر مبلغی امکان‌پذیر است و کمیته امداد براساس نذورات نقدی جمع‌آوری شده، به نیت افراد مشارکت کننده، اقدام به تهیه دام زنده و توزیع گوشت قربانی میان نیازمندان خواهد کرد.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از ارائه سبد کالا ویژه اعیاد سعید قربان و غدیر به مددجویان این نهاد خبر داد و گفت: مرحله دوم رزمایش "ایران همدل" برای کمک به خانواده‌های نیازمند با همکاری کمیته امداد، سازمان برنامه و بودجه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)،همزمان با سراسر کشور برای ارائه سبد کالا به تمام مددجویان تحت حمایت امداد آغاز می‌شود.
وی با تاکید بر ضرورت حمایت از محرومان و نیازمندان در شرایط سخت اقتصادی افزود: ارائه سبد کالا در مناطق شهری از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای طرف قرارداد و ارائه اقلام سبد غذایی در مناطق روستایی در محل سکونت خانواده‌ها انجام خواهد شد.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۱,۲۷۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید