جزییات خبر

یکشنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۷۳۱۷
گزارشگر : ۸۸
آغاز طرح " یادگار مهر" در گلستان

حمایت خیران برای تامین ملزومات آموزشی غیرحضوری دانش آموزان نیازمند

(یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹) ۱۲:۰۰

شورعاطفه ها با اجرای طرح یادگار مهر با هدف تهیه ملزومات آموزشی غیر حضوری برای دانش آموزان نیازمند استان گلستان با حضور استاندار گلستان و جمعی از مسئولان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: کمیته امداد هرساله در آستانه بازگشایی مدارس و با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای دانش‌آموزان نیازمند اقدام به برگزاری مراسم جشن عاطفه‌ها می‌ کند اما امسال به دلیل تقارن با ماه محرم و شیوع ویروس کرونا و توسعه آموزش مجازی، برنامه همیشگی خود را باهدف جمع آوری ملزومات آموزش غیرحضوری با عنوان "شور عاطفه‌ها " برگزار می‌کند.
بابایی افزود: دانش‌آموزان در شرایط کنونی آموزشی مدارس نیازمند برخی ملزومات غیرحضوری هستند و 30 درصد از 17 هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد نیازمند لوازم التحریر،پوشاک و همچنین نیازمند ملزومات آموزش غیرحضوری هستند.
وی با بیان اینکه در بررسی ها مشخص شد سه هزار خانوار گلستانی توان تهیه ملزومات تحصیل حضوری و غیرحضوری را ندارند، بیان کرد: طی تفاهم نامه ای که با یکی از شرکت های همکار ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در تهران منعقد شده، مقرر شد ۵۰ درصد هزینه تبلت های خریداری شده را کمیته امداد و مابقی را خیران پرداخت کنند.
مدیرکل کمیته امداد گلستان با اشاره به تهیه دو هزار دستگاه تبلت برای دانش آموزان با همکاری خیران نیکوکار ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، نظام آموزشی در آموزش و پرورش نیمه حضوری و یا غیرحضوری برگزار می شود و با توجه به این مهم تامین برخی ملزومات آموزش غیرحضوری برای دانش آموزان ضروری است.
مدیرکل کمیته امداد گلستان نیز با اشاره به طرح یادگار مهر، گفت: طرح یادگار مهر با کمک خیران و مردم و با هدف تهیه ملزومات آموزشی غیرحضوری برای دانش‌آموزان نیازمند برنامه‌ریزی شده است. در این طرح تسهیلات بدون بهره از مبلغ یک تا پنج میلیون تومان به خیران با اقساط 50 ماهه برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند پرداخت خواهد شد.
بابایی از کمک های خیران در کمک به نیازمندان قدردانی کرد و گفت: نیاز است در فصل بازگشایی مدارس نیز همچون گذشته حمایت خیران تداوم یابد تا شاهد  ترک تحصیل هیچ فرزندی نباشیم.
استاندار گلستان: کرونا موجب افزایش سرمایه اجتماعی شد
هادی حق شناس،استاندار گلستان نیزدر مراسم افتتاح طرح یادگار مهر کمیته امداد، اظهار داشت: کرونا تهدید جدی برای مردم جهان ایجاد کرده است اما در دل این تهدید جدی فرصت هایی نیز به وجود آمده است و اقداماتی همچون  شور عاطفه ها بستری برای گسترش اخلاق و نوع دوستی را فراهم می آورد.
وی با اشاره به اینکه کرونا همچنان یک تهدید جدی برای سلامت مردم است افزود: بحران کرونا منجر به افزایش سرمایه اجتماعی شد گرچه سرمایه مادی ما کاهش پیدا کرد، ولی  مردم پس از کرونا بیشتر قدردان یکدیگر شدند و با کمرنگ شدن زندگی صنعتی،انسجام خانواده ها افزایش یافت.
استاندار گلستان با بیان اینکه کرونا موجب شد آموزش دانش‌آموزان در فضای مجازی انجام شود، تصریح کرد: گرچه آموزش حضوری تاثیرگذاری بیشتری دارد اما در شرایط فعلی بخشی از آموزش ها باید به صورت مجازی برگزار شود و باید در این شرایط به فکر دانش‌آموزان نیازمندی باشیم که آینده سازان کشورند و شرایط استفاده از فضای مجازی را ندارند .
دکترحق‌شناس از کمک‌های انسان‌دوستانه خیرین نیکوکار و همکاری دستگاه‌های اجرایی قدردانی کرد و افزود: طرح شور عاطفه‌ها با اجرای طرح «یادگار مهر»؛ اقدامات خوبی را به ثمر رساند که نتایج آن قطعا ماندگار خواهد بود.
 وی با تاکید بر اینکه توسعه بدون وجود انسانِ توسعه یافته امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد: توسعه کشور در سایه توسعه سرمایه انسانی است و در شرایط فعلی هر اقدامی که امکان بهره مندی دانش آموزان از آموزش مجازی را فراهم کند سرمایه گذاری بلندمدت برای آینده به دنبال خواهد داشت و از هزینه برای پیشگیری ازآسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.
حق شناس از حمایت خیران در تامین تجهیزات آموزش مجازی برای دانش آموزان نیازمند قدردانی کرد و افزود: اصلی ترین اقدام دولت سرمایه گذاری در بخش دانش آموزی به عنوان سرمایه اجتماعی است و امیدوارم هیچ دانش آموزی برای ادامه تحصیل با مشکل مواجه نشود.
گفتنی است، در این مراسم از دانش آموزان و دانشجویان نخبه واستعدادهای درخشان تحت حمایت این نهاد تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید