جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۷۵۰۵
گزارشگر : ۸۸
در شش ماهه نخست امسال؛

پرداخت دو میلیارد و 300 میلیون تومان حق بیمه مددجویان گلستانی

(چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۸:۱۰

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گلستان از پرداخت دو میلیارد و 300 میلیون تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت مشمول این طرح به سازمان تأمین اجتماعی در شش ماهه نخست سال 99 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد صفرپور ،معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گلستان گفت: به‌منظور توانمندسازی و رسیدن به درآمد پایدار مددجویان، حق بیمه اجتماعی 2517 نفر از مددجویان تحت حمایت به سازمان تأمین اجتماعی در 6 ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است.
وی با اشاره به اقدامات این نهاد برای افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ای در بین مددجویان افزود: بیمه شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی استفاده کنند.
صفرپور عنوان کرد: بیمه اجتماعی شامل سه نوع بیمه اعم از طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد؛ بیمه  اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و  بیمه اجتماعی مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایر است.
وی بابیان اینکه حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان، باهدف بهره‌مندی آن‌ها از مستمری بازنشستگی پرداخت می‌شود اظهار داشت:با پرداخت حق بیمه اجتماعی،مددجویان می توانند از مزایای بازنشستگی،فوت وازکارافتادگی برخوردار شوند که شرایط دریافت مستمری بازنشستگی برای زنان 55 سال سن ومردان 60 سال سن با سابقه پرداخت حق بیمه 10 سال است.
صفرپور افزود: در سال گذشته 42 نفر و در 6 ماهه امسال نیز 39 نفر از بیمه شدگان از مزایای دریافت مستمری ،بازنشستگی و مستمری  برای بازماند گان و ازکارافتادگی بهره مند شده اند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: تاکنون 1762 نفر از مددجویان روستایی مشمول طرح بیمه روستائیان و عشایر بوده که حق بیمه آنان به صورت سالانه توسط کمیته امداد به صندوق بیمه روستائیان و عشایر برای سال 99 واریز شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید