جزییات خبر

چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۲
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۷۵۲۷
گزارشگر : ۸۸
به همت معاون استاندار گلستان صورت گرفت

حمایت فعالان اقتصادی گلستان از مددجویان کمیته امداد

(چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹) ۱۰:۱۲

نشست مسئولان کمیته امداد استان با فعالان اقتصادی با هدف کمک و حمایت از مددجویان تحت حمایت این نهاد به همت کریمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این نشست با فعالان اقتصادی به منظور تامین کمک هزینه درمان بیماران دیالیزی،مشارکت در پرداخت کمک هزینه جهیزیه و تهیه ملزومات آموزش غیر حضوری دانش آموزان نیازمند برگزار شد.
وی افزود:کمیته امداد استان گلستان در حال حاضر دارای 700 زوج جوان در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه است که خوشبختانه 600 میلیون تومان کمک هزینه جهیزیه آن با مشارکت موسسه خیریه حضرت رقیه (س)برای زوج های جوان تامین می شود.
بابایی با اشاره به نقش تاثیرگذار خیران ونیکوکار در خدمت رسانی بهتر به نیازمندان و محرومان عنوان کرد: با قول مساعد مسئولان و استفاده از ظرفیت و مشارکت فعالان و مجتمع های اقتصادی استان ، نسبت به تامین منابع کمک هزینه 100 سری جهیزیه نوعروسان پشت نوبتی کمیته امداد، اقدام می شود.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با قدردانی از حمایت یکی از فعالان اقتصادی استان در  پرداخت کمک هزینه درمانی بخشی از بیماران دیالیزی خاطر نشان کرد:این نهاد با 2620 بیمار صعب العلاج و خاص تحت حمایت دارای  252 بیمار خاص و120 بیمار دیالیزی است که علاوه بر تخصیص اعتبارات دولتی نیاز به کمک های مالی خیران و هموطنان عزیز در رفع مشکلات عدیده بیماران را دارد.
وی تصریح کرد: کمیته امداد هرساله در آستانه بازگشایی مدارس و با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای دانش‌آموزان نیازمند اقدام به برگزاری مراسم جشن عاطفه‌ها می‌ کند اما امسال به دلیل تقارن با ماه محرم و صفر و شیوع ویروس کرونا و توسعه آموزش مجازی، برنامه همیشگی خود را باهدف جمع آوری ملزومات آموزش غیرحضوری با عنوان "شور عاطفه‌ها " برگزار کرد.
بابایی با بیان اینکه در بررسی ها مشخص شد سه هزار خانوار گلستانی توان تهیه ملزومات تحصیل غیرحضوری را ندارند، بیان کرد: طی برنامه ریزی انجام شده، مقرر شد دو هزار دستگاه تبلت برای دانش آموزان تحت حمایت، با همکاری خیران نیکوکار در اسرع وقت تهیه شود.
وی اظهار کرد : این نهاد در نظر دارد با استفاده ازظرفیت های بنگاهها و فعالان اقتصادی وطی تفاهم صورت گرفته در این نشست، تعداد 1000 عدد ملزومات آموزشی غیرحضوری دانش آموزان نیازمند (تبلت) توسط خیران اقتصادی در سال تحصیلی جدید تهیه شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید