جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۷۸۵۰
گزارشگر : ۸۸

پرداخت 2.4 میلیارد تومان کمک هزینه درمانی به مددجویان گلستانی

(چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹) ۱۱:۰۰

کمیته امداد استان گلستان برای خدمت‌رسانی بهتر به مددجویان به ویژه بیماران خاص و صعب‌العلاج ، خدمات درمانی ویژه ارائه می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به اهمیت تامین سلامت مددجویان تحت حمایت این نهاد گفت: در شش ماه نخست امسال 2 میلیارد و  400 میلیون تومان اعتبار برای ارائه خدمات درمانی – بهداشتی به مددجویان گلستانی اختصاص داده است.
وی با توجه به خدمات درمانی و بهداشتی کمیته امداد به بیماران نیازمند افزود: 24 هزار و 700  مددجوی بیمار گلستانی در شش‌ماهه نخست امسال  از 860 میلیون تومان اعتبار بابت فرانشیز دارو ، بستری و خدمات پاراکلینیکی بهره مند شدند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان همچنین از تخصیص اعتباری بالغ بر 420 میلیون تومان برای تامین تجهیزات پزشکی و فرانشیز دارو ویژه 2620 نفر بیمار خاص و صعب العلاج خبر داد.
بابایی با بیان اینکه کمیته امداد برای ارتقاء سلامت مددجویان  توجه ویژه‌ای به مطالبات بهداشتی و درمانی آنها دارد تصریح کرد: بخش اعظمی از مشکلات مددجویان، پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی در زمان بیماری است که این نهاد نسبت به پرداخت هزینه های تکمیلی مددجویان با ارائه مدارک درمانی،خدمات رسانی می کند.
وی یادآور شد: در حال حاضر تعداد 250 بیمارخاص و 2370 بیمار زمین گیر صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد، علیرغم کمک های این نهاد  نیازمند مشارکت تمامی خیران،نیکوکاران در این بخش می باشند تا آلام مشکلات درمانی این افراد کاهش یابد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کمیته امداد با برنامه‌ریزی‌های دقیق و مدون تمام نیازهای این بیماران را شناسایی کرده تا بتواند با کمک و حمایت از این افراد مشکلات و هزینه‌هایی که برای درمان و مداوا پرداخت می‌کنند به حداقل برساند.
بابایی عنوان کرد: در شش ماه نخست امسال مبلغ یک میلیارد تومان برای پیشگیری از سوء تغذیه 2 هزار کودک زیر 5 سال شناسایی شده توسط مراکز بهداشتی درمانی، توسط کمیته امداد پرداخت شده است.
وی با اشاره به اقدامات کمیته امداد برای ارتقای سلامت جامعه هدف خود و نیازمندان  گلستانی تصریح کرد: در راستای تفاهم نامه کمیته امداد و بنیاد علوی تعداد 630 مادر باردار و شیرده معرفی شده از طرف مراکز بهداشتی درمانی که نیازمندی این خانواده ها مورد تایید امداد می باشد در نیمه نخست امسال از 128 میلیون تومان اعتبار تخصیصی با هدف بهبود وضعیت تغذیه ای مناسب مادران و پیشگیری از اختلال رشد نوزادان و کودکان بهره مند شده اند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید